![Miodrag Radonjić Miodrag Radonjić](https://xdn.tf.rs/2023/02/23/miodrag-radonjic-3-670x447.jpg)
Majka Miodraga Radonjića svira harmoniku i poznata je širom sveta: Karijeru je napustila zbog porodice
O privatnom životu zvezde "Južnog vetra", Miodragu Radonjiću, ne zna se mnogo, voli da priča o svojoj karijeri, ali porodicu vešto skriva od očiju javnosti.
Međutim, ono što javnost sigurno nije znala je i manje poznata činjenica o njegovoj majci, maestralnoj Branki Lolić.
Branka je je instrumentalista na harmonici, vokalni solista, član hora "Kraljica Natalija" i muzički urednik u Televiziji Beograd.
Osamdesetih godina prošlog veka ona i Lepa Brena imale su istog menadžera.
![Branka Lolić Branka Lolić](https://xdn.tf.rs/2023/03/06/screenshot1-460x0.jpg)
Branka je veoma značajno i cenjeno ime u domaćoj muzici, a i sam Miodrag je pričao jednom o njoj.
- Dok se brat Marko i ja nismo rodili, mama je bila veoma uspešna u muzičkom poslu, bila je prvakinja harmonike stare Jugoslavije. Mnogo je radila po svadbama, čak je išla na turneje po Evropi i Americi. Tih osamdesetih godina njen menadžer je bio čuveni Raka Đokić, koji je tada zastupao i Lepu Brenu. Imao je samo dve klijentkinje, Brenu i moju mamu. Onog momenta kada se mama odlučila da osnuje porodicu, karijeru je ostavila po strani i posvetila se nama - ispričao je Radonjić jednom prilikom za medije i dodao:
- Mama je često svirala harmoniku ili klavir, a brat i ja bismo pevali, naročito na slavama. Izvodili smo narodne pesme od "Stani, stani, Ibar vodo", pa sve do "Hej, momci mladi" grupe Legende, uz koju smo i đuskali - rekao je on tada.
Video: Radonjić: Indigo kristal je ansambl film koji odslikava društvo
(Telegraf.rs)
Video: Dan državnosti proslavljen u Cirihu: Generalni konzul Šaulić poslao snažnu poruku jedinstva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.