"Bio je simbol vremena, genijalac, umetnik, njegov odlazak je nenadoknadiv gubitak za čitav Balkan"
Saša Popović tužan je zbog smrti legendarnog Đorđa Blaševića koji je prminuo juče, 19. februara, u 68. godini.
Popović je istakao da je Balašević bio simbol jednog vremena i da je njegov odlazak nenadoknadiv gubitak za čitav Balkan.
- Đorđe Balaševic nije bio samo moj sugrađanin, moj Novosađanin, bio je simbol jednog vremena kada je jedino bilo važno biti častan, pošten i iskreno voleti. Govorimo o genijalcu, umetniku, zato je i njegov odlazak nenadoknadiv gubitak za čitav Balkan, za sve nas, ali i za neke nove klince... - rekao je Saša.
- Tuzan sam zbog vesti o njegovom odlasku, koristim priliku i da izrazim saučešce njegovoj porodici i prijateljima, ali i svima nama koji smo voleli i poštovali njega kao čoveka i stvaraoca vanvremenskih stihova - dodao je Popović.
Podsetimo, Đorđe je preminuo juče, 19. febrauara, na Infektivnoj klinci u Novom Sadu, gde se prethodnih dana lečio od upale pluća.
Đorđe Balašević rodio se 11. maja 1953. godine u Novom Sadu. Bio je član grupa Žetva i Rani mraz, a 1982. je započeo solo karijeru. Ukupno je objavio 12 albuma.
Glumio je u nekoliko televizijskih serija, za koje je pisao i muziku. Singl "Računajte na nas", iz perioda dok je bio član Ranog mraza, postigao je veliku popularnost u socijalističkoj Jugoslaviji i ostao je popularan među jugonostalgičarima.
Objavio je veliki broj pesama koji su postali vanvremenski hitovi, a samo neke od njih su "Ne lomite mi bagrenje", "Slovenska", "Namćor", "Ringišpil"...
Video: Na Trgu Nikole Pašića sveće za Balaševića
(Telegraf.rs)
Video: Terzić otkrio neverovatne detalje: "Prihodovali smo 95 miliona evra..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
DARKO 100%
Ovakva je bila Djordjetova dusa 🕊️ ,iz te duse danas se taj 🕊️vinuo u nebesa
Podelite komentar
voja
mi smo mali narod a takvi se radjaju jedan u sto godina
Podelite komentar
........
I Saša je umetnik kao i Dara Bubica
Podelite komentar