Evrosong, drugo polufinalno veče: Makedonija i Holandija prošle u veliko finale, Hrvatska ostala "kratkih rukava" (FOTO)
U četvrtak uveče, 16. maja, u "Ekspo" hali u Tel Avivu, održano je drugo polufinalno veče "Evrosonga", gde smo imali priliku da vidimo nastupe predstavnika Jermenije, Irske, Moldavije, Švajcarske, Letonije, Rumunije, Danske, Švedske, Austrije, Hrvatske, Malte, Litvanije, Rusije, Albanije, Norveške, Holandije, Severne Makedonije i Azerbejdžana.
Nakon glasanja, odlučeno je da u veliko finale "Evrovizije", koje će biti 18. maja takođe u "Ekspo" hali u Tel Avivu, idu: Severna Makedonija, Holandija, Albanija, Švedska, Rusija, Azerbejdžan, Danska, Norveška, Švajcarka i Malta.
Podsetimo, u završnicu "Evrovizije" posle prve polufinalne večeri već su se plasirali Grčka, Belorusija, Srbija, Kipar, Češka, Estonija, Australija, Island, San Marino i Slovenija. Direktan plasman su izborili ranije Velika Britanija, Francuska, Španija, Italija, Nemačka, kao i domaćin Izrael.
Ispod možete videti nastupe takmičara druge polufinalne večeri.
Jermenija
Srbuk "Walking out", Srbuk je 24-godišnja pop-soul pevačica i tekstopisac čija karijera je krenula uzlaznom putanjom posle prve sezone "Iks faktora" u Jermeniji, 2011. godine. Od malih nogu pohađa muzičku školu i postala je jedna od najvećih zvezda Jermenije. Pošto se šou završio, počela je da svira sa svojim bendom. Na malim nastupima praktikovali su da izvode obrade američkih pesama, soul, R&B hitova.
Jermenija se takmiči od 2006. godine, iako nikad nisu pobedili, uvek su ulazili u veliko finale, osim 2011. godine.
Watching the recap is killing me.. Only 10 of this amazing songs will make it through. Impossible #Eurovision— 2BrokeGirl🇦🇿🇲🇰🇧🇾🇨🇭🇦🇲🇳🇱🇸🇲 (@ayeayefuego) May 16, 2019
Irska
Sara Mekternan "22", ove godine, Irsku predstavlja Sara Mekternan (25), pevačica i tekstopisac. Bila je treća u "Glasu Irske" 2015. godine. Ima ćerku od 2,5 godine. Radila je u trgovini i kao šminkerka, zna da svira violinu, gitaru, frulu, ukulele i klavir. Prošle godine takmičila se u San Marinu za prolaz na pesmu Evrovizije.
Irska je počela da se takmiči još 1965. godine. I apsolutni su rekorderi u broju pobeda, imaju ih čak sedam. Devedesetih godina su pobedili na četiri od pet takmičenja i posdtali prva zemlja koja je pobedila triput zaredom. Svi se sećamo Džonija Logana, jedinog pevača koji je dvaput trijumfovao na Evroviziji (1980. i 1987.) i taj uspeh još niko nije dostigao.
Moldavija
Ana Odobesku "Stay", Ana (28) je učestvovala u mnogim muzičkim takmičenjima i osvajala nagrade. Udata je za pevača i kompozitora Aleksandrua Vdovičenka.
Moldavija je u devet takmičenja prošla u veliko finale. Bend Sun stroke project je 2017. godine uveo zemlju u prva tri u velikom finalu, ikada. Sergej Stepanov iz istog benda je 2010. godine postao viral, tačnije njegov solo na saksofonu, postrao je poznat kao Epik seks (sax) gaj.
My finalist: The Netherlands Norway Switzerland Azerbaijan Russia Romania Armenia Albania Sweden Malta#eurovision— Spiccine (@Spiccine) May 16, 2019
Švajcarska
Luka Hani "She got me", Luka (24) je odrastao u muzičkoj porodici, sa pet godina je već učio da svira bubnjeve, potom i klavir, gitaru i pevanje. Za njega kažu da je veoma pristupačna zvezda, koja rado komunicira sa svojim fanovima. Bavi se i dizajniranjem odeće, a izdaje i sopstveni magazin "Stories".
Švajcarska se takmiči od 1956. godine, bili su domaćini prvog takmičenja na kom su i pobedili. Čuvena Selin Dion je za Švajcarsku pobedila 1988. godine sa pesmom "Ne Partez Pas Sans Moi".
Letonija
Karusel "That night", ovaj indi-pop bend iz Rige osnovan je 2015. godine. U početku su pevačica Sabina Zuga i Markis Vasilevskis činili duet. Trenutno rade na svom prvom albumu.
Letonija ima jednu pobedu na Evroviziji, 2002. godine.
Shalva Band. Just one of a million reasons why #Eurovision is THE GREATEST SHOW! pic.twitter.com/Co12y88tVd— BBC Eurovision🇬🇧 (@bbceurovision) May 16, 2019
Rumunija
Ester Peoni "On a sunday", Ester (25), zainteresovana za muziku od malih nogu kada je sa porodicom živela u Kanadi. Studirala je džez i piše muziku i za druge izvođače.
Rumunija uvek prolazi u finale, ali još uvek "juri" prvu pobedu.
Danska
Leonora, "Love is forever", ova devojka (20 ) je višestruko talentovana, ona se bavi umetničkim klizanjem gde je osvajala nagrade. Svoju pesmu peva na četiri jezika, uglavnom na engleskom, francuskom, danskom i jednim stigom na nemačkom.
Danska ima 46 učešća u pesmi Evrovizije i nekoliko pobeda.
Švedska
Džon Lundvik "Too late for love", on predstavlja Švedsku kao pevač i tekstopisac, ali i Veliku Britaniju, kao kompozitor. Njegova pesma je trenutno najslušanija na švedskim radio stanicama.
Najpoznatiji pobednik iz Švedske je svakako Abba. Švedska na svom kontu do sada ima šest pobeda, što je čini drugom najuspešnijom zemljom, iza Irske. Ipak, 1963. i 1977. godine i oni su bili zadnji na tabeli, i to je moguće.
Austrija
Penda "Limits", njen stil je miks raznih žanrova: hip-hopa, tehna... Ona je pevačica, tekstopisac i producent.
Prva pobeda Austrije bila je daleke 1966. godine. Končita Vurst donela je pobedu svojoj zemlji 2014. godine.
Hrvatska
Roko "The dream", postao je poznat širom zemlje posle učešća u "Hrvatska ima talenat". Osvojio je i publiku i žiri na "Dori".
Njihov najbolji plasman je četvrto mesto.
Malta
Mihela "Chameleon", iako sebe opisuje kao prosečnu tinejdžerku (18), Mihela sve osvaja svojim moćnim glasom.
Iako do sada nisu osvajali Evroviziju, Malta je jedna od najuspešnijih zemalja u takmičenju juniora.
Litvanija
Jurij Veklenko "Run with the lions", on je već nastipao u velikom finalu Evrovizije, kao prateći vokal. Trenutno radi u IT kompaniji.
Litvanijin najbolji plasman je šesto mesto 2006. godine. Ova zemlja ima jedan od najdužih izbora za Evroviziju, koje počinje u januaru i traje tri meseca.
Rusija
Sergej Lazarev "Scream", on drugi put predstavlja Rusiju. On je jedan od najpopularnijih pevača, glumaca i prezentera, čija popularnost seže u gotovo sve republike bivšeg SSSR-a.
Prvu pobedu Rusiji doneo je Dima Bilan 2008. godine u Beogradu s pesmom "Believe".
#Eurovision real winners pic.twitter.com/PvTojGxRwp— Aendulas (@Saranghaezz) May 16, 2019
Albanija
Jonida Malići "Ktheju tokes", osim što je pevačica, ona je i prezenterka, ali i influenserka. Osvajala je mnoge nagrade i bila voditeljka mnogih muzičkih emisija.
Prvo učešće je 2004. godine. Rona Nišliju je 2012. godine ostvarila najbolji plasman Albanije, bila je peta.
Norveška
Keino "Spirit in the sky", ovaj trio je okupljen 2018. godine.
Oni učestvuju od 1960. godine i rekorderi su po tome koliko puta su završili na zadnjem mestu, ukupno 11 puta.
Holandija
Dankan Lorens "Arcade", odrastao je u gradu gde je, kaže, muzika bila nepoznanica, ali njega to nije sprečilo da ostvari svoj san i da se bavi muzikom.
Ukupno su četiri puta osvajali Evroviziju, 1969. godine su bili pobednici sa još tri zemlje.
Severna Makedonija
Tamara Todevska "Proud", počela je da se bavi muzikom sa šest godina. Sestra Tijane Dapčević pesmu je posvetila svojoj deci.
Ovo je prvi nastup Severne Makedonije pod tim imenom, do sada nisu imali zapaženijih uspeha.
Azerbejdžan
Čingiz "Truth", još dok je bio dečak počeo je da komponuje. Obožava društvo svojih pasa, voli kung fu i jogu.
Eli i Niki su 2011. godine osvojile Evropu. Takmičenju se use priključili 2008. godine.
Najveće šanse kladioničari daju Holandiji, pevaču Dankanu Lorensu i pesmi "Arkada".
Da podsetimo, naša Nevena Božović prošla je u finale u prvoj polufinalnoj večeri, 14. maja.
VIDEO: Saša Popović mora nešto da kupi Mariji Šerifović, jer je Srbija u finalu Evrosonga:
(Telegraf.rs)
Video: Mia i Darko konačno otkrili da li su u vezi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vodolijax
Onog dečka iz Hrvatske unakazili sa onim ofucanim krilima,a i zvučao je kao da laje kad ispevava reč lav(ljubav)
Podelite komentar
mostar
Makedonija je poderala
Podelite komentar
MK
Bravo bravo bravo za Tamaru Todevsku, želim joj dobar plasman jer to zaslužuje.
Podelite komentar