19 godina od smrti Nade Mamule: Beograđanka koja zakiva sevdah, baš onako muški (PLEJLISTA)
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Ivan
Divan tekst o kraljici sevdaha. Nije bitno da li je Nada iz Beograda, ili Sarajeva, ona je volela pesmu i ljude bez obzira na veru i naciju. Ostavila je bogato nasleđe - neponovljive sevdalinke i narodne pesme koje ce biti uzor novim generacijama pevača.
JS
Čast je bila poznavati je. Kulturna obrazovana žena, privržena porodici. A glasom kojima je odpevala sve svoje interpretacije, niko nikada, neće prevazići. Kada čuješ početak melodije, znaš, evo Nade Mamule. Njen glas dira u dušu. Ostavila je mnogo Fonoteci, imamo se čime ponositi. Večna joj slava i poštovanje.
Nedeljko
U nadino vreme kvazi pevacice ne bi mogle da udju u studio,kamoli da snimaju