Na današnji dan je rođena pevačica čije ime svi znate iz ukrštenih reči, a ima 3 slova! (VIDEO)
Na današnji dan (25. april) pre 99 godina je rođena čuvena američka pevačica Ela Ficdžerald (1917-1996).
Proslavljenu umetnicu su zvali "Lady Ella", "Queen OF Jazz" i "First Lady Of Song". Smatra se jednom od najuticajnijih džez pevačica prošlog veka, a krasio ju je glas u rasponu od tri oktave.
Njena karijera je trajala impresivnih 59 godina. Ela je, između ostalog, osvojila čak 14 Gremi nagrada, kao i Nacionalnu medalju umetnosti Ronalda Regana, i Predsedničku medalju slobode Džordža Buša.
Za Elu znaju i mnogi koji ne prate tu muziku, jer se njeno ime često pojavljuje u ukrštenim rečima.
Uživajte u glasu neprolazne Ele Ficdžerald:
(Telegraf.rs/Wikipedia)
Video: Dan državnosti proslavljen u Cirihu: Generalni konzul Šaulić poslao snažnu poruku jedinstva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Cvija
Nazalost,ne bi rekao da svi znaju.Gde bi nam kraj bio da svi znaju,pa svet bi bio drugaciji.Ali,nastavite sa ovakvim objavama,o pravim,zasluznim i nezaboravnim umetnicima.
Podelite komentar
Vjekoslava
Večna slava neprikosnovenoj kraljici džeza Eli Ficdzerald!!!
Podelite komentar
Maki BL
Kamo sreće da znaju, da su u kući učili o njoj. a ne o ovim turskim poskočicama koje vrijeđaju i spuštaju mozak na 2%. Muzika treba da budi i tjera na razmišljanje, a ne da opušta.
Podelite komentar