Kardinalna greška zbog koje vam odeća brže stari: Ovim stvarima nipošto ne treba dodavati omekšivač
Struktura ovog materijala zahteva pranje na nižim temperaturama, a sam omekšivač ne može da prodre unutra i ostaje samo kao premaz
Odeća koja miriše je nešto što svi volimo, zato i stavljamo omekšivač prilikom svakog pranja. Ipak, treba imati na umu da postoji vrsta odeće čija tkanina nikad ne bi trebalo da dođe u kontakt sa omekšivačem.
Veličina i oblik slova kojima se potpisujete mogu da otkriju kakva ste zaista osoba
Odeća koja u svom sastavu ima veći udeo poliestera od pamuka bi mogla da se ošteti ako dođe u kontakt sa omekšivačem. To je mahom sportska odeća, kupaći kostimi, ali i helanke i bluze koje se sve prave od velikog udela poliestera.
Poliester je tkan drugačije od ostalih materijala, pa ga je potrebno drugačije prati. To zahteva pranje na nižim temperaturama, a sam omekšivač ne može da prodre u poliester i ostaje samo kao premaz. Između tkanine i premaza se zadržava prljavština. Poliester u tom slučaju ne može da diše, a zadržavanjem znoja i nečistoća tkanina propada mnogo brže.
(Telegraf.rs)
Video: Krstić: Od početka grejne sezone evidentirano 590 požara
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.