Šarčević o "diplomiranim di-džejevima": Ako je to marketing Megatrenda, onda i ne mora da prolazi kroz neku tvrdu proceduru
Komisija za akreditaciju nije obaveštena o školovanju za puštanje muzike u noćnim klubovima. Kažu da kao takav i ne može da postoji
Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević izjavio je danas da ako je novi program na Univerzitetu Megatrend koji će studente školovati za di-džejevi uveden kao "neki marketing za postojeći program" onda neće morati da prolazi "tvrde procedure".
- Ako je osnovni program za kulturu i medije tog fakulteta pri Univerzitetu Megatrend malo promenio materijal i samo koristio ovo kao neki marketing za postojeći program, onda je to nešto što će biti u redu i ne mora da prolazi neku tvrdu proceduru - kazao je Šarčević novinarima u Beogradu.
On je je kazao da samu ideju o tom programu ne može da komentariše.
- To je neko ko je sam smislio, valjda mislio da je to dobro... Koliko čujem upisano je 90 i nešto studenata, tako da je neko pogodio temu - dodao je ministar prosvete.
Upitan da li je u redu da o uvođenju tog programa nisu obavešetni u novoformiranom Nacionalnom akreditacionom telu, Šarčević je kazao da je to telo u završnoj fazi formiranja i da će u prvo vreme rešavati samo hitne situacije, koje su ostale.
- To je Germanistika, katedra na Univerzitetu u Nišu, kao i IT program Ekonomskog fakulteta u Beogradu. To su za mene dva poznata prioriteta, a ostalo mora sačekati redovnu proceduru - dodao je on.
Na pitanje da li je u redu da ni u Komisiji za akreditaciju koja je do nedavno bila zadužena za akreditacije studijskih programa nisu obavešteni o programu za di-džejeve, Šarčević je kazao da će to proveriti, ali da to nije njegov posao, jer je ministarstvo poslednja istanca.
- Sve autonomije univerziteta nas zaobiđu. Svi odlučuju tako kako odlučuju - rekao je on.
Univerzitet Megatrend napravio je novi program na svom Fakultetu za kulturu i medije koji omogućava školovanje za puštanje muzike u noćnim klubovima, ali o tom programu nisu obavešteni u novoformiranom Nacionalnom akreditacionom telu, kao ni u Komisiji za akreditaciju koja je do nedavno bila zadužena za akreditacije studijskih programa.
U Komisiji za akreditaciju rekli su za današnje "Večernje novosti" da takav modul ne može da postoji i da je neophodna nova akreditacija ili doakreditacija za svaku značajnu promenu studijskog programa, a rektor Megatredna Mića Jovanović tvrdi da program za di-džejeve nije akreditovan, jer im nova akreditacija i ne treba.
(Telegraf.rs)
Video: Konferencija za medije povodom filma "Volja sinovljeva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mungos
Pa sami poslodavci traže fakultetske diplome za mesta za koje to nikad nije trebalo. Pa vama sekretarice sada trebaju da imaju fakultet. Zašto? Za sprdnju prema zaposlenima. Pa, šta je i ko je sekretarica po njima? Po diplomi ispade da je to druga osoba po važnosti u firmi ili je to kao i pre što je trebalo da bude - veza između direktora i radnika. Ajte molim vas, za koju godinu trebaće i diplomirani prodavac kokica jer će koristiti bluetooth i wireless tehnologiju za proizvodnju. A po firmamma sada imamo više fakultetski obrazovanih ljudi od radnika sa SSS-om. A gospoda neće da rade noću, tamo gde to treba, već samo administrativno. Naš sitem obrazovanja i sistem zapošljavanja je potpuno naopak i neprimeren potrebama društva. Pustilis mo strance da nam kroje radna mesta i vidite dokle smo dogurali. Do dna, a nekad smo bili jaki u svemu i sa srednjom školom. I dan danas su naši majstori bez premca na Zapadu gde se još traže. Stvar je samo u plati.
Podelite komentar
Ja
Priznajem samo drzavne fakultete u Beogradu ostalo je sve kupljena diploma i znanje nula
Podelite komentar