POČINJE UPIS DECE U ŠKOLE: Roditeljima koji ne izvrše obavezu sledi paprena kazna i do 100.000 dinara
Roditelju koji ne upiše svoje dete starosti između šest i po do sedam godina u školu, sledi kazna od 5.000 do 100.000 dinara. Upis počinje 2. aprila i trajaće sve do 31. maja.
Beogradske škole spremne: Upis prvaka počinje 2. aprila, a evo šta je roditeljima sve potrebno
Jedinice lokalne samouprave su te koje vode evidenciju o broju dece koja su u uzrastu za upis u osnovnu školu i na osnovu toga obaveštavaju roditelje i školu. Onim roditeljima ili starateljima koji to ne učine sledi kazna od 5.000 do 100.000 dinara.
Odabir škole zavisi od teritorije koja obuhvata područje škole, a svaka škola mora da upiše prvake s područja koje joj je dodeljeno. Škola je mogla da upiše i učenike s područja nekih drugih škola, ali je rok za to istekao 1. februara, a do tog datuma stigla su 1.964 takva zahteva samo u Beogradu.
- Savetovao bih roditeljima da dobro razmisle u koju školu će podneti prijavu, koliko će dete da putuje do škole, koliko je bezbedno, kakav je kvalitet nastave - kaže direktor OŠ Drinka Pavlović Jole Bulatović za "Kurir".
Sledeću školsku 2018/19. godinu upisuju deca rođena od 1. marta 2011. do 28. februara 2012. godine.
Da biste upisali dete u prvi razred osnovne škole, potrebno je da donesete izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o pohađanju predškolskog programa, koje će vam izdati predškolska ustanova, dokaz o lekarskom pregledu deteta, koji će izdati pedijatar, dokaz o prebivalištu deteta, koji će vam izdati opština ili policijska stanica. Sva ova uverenja za potrebe upisa u školu izdaju se besplatno. Sistematski pregled uključuje nekoliko pregleda, ali i proveru vakcinalnog statusa i vakcinacije. Na kraju pedagog i psiholog škole testiraju decu.
(Telegraf.rs)
Video: Skup povodom osnivanja pokreta za narod i državu u Jagodini
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ДР
А шта да раде родитељи чија деца нису имала предшколску наставу!?Да ли то учитељи и учитељице желе да деца све знају, да не морају да их уче!???
Podelite komentar