Muževi sa decom u naručju, isteruju žene iz kladionica: Kako smo došli u situaciju da devojke sve više provode vreme igrajući tikete?

 ≫ 
  • 16

Do pre 15 godina bilo je skoro nemoguće videti ženu u kladionici, sem ako je bila devojka "opasnog" momka koji je vlasnik iste, a danas se neretko dešava da muževi sa dečicom u rukama, dolaze po supruge koje satima sede uz liste i biraju najbolju kombinaciju.

Alkoholni preokret u Srbiji: Devojke se ne trezne subotom, nikad nije bilo ovoliko pijanog ženskog sveta

Takva situacija bude stresna ne samo za članove porodice, već i za zaposlene i sve prisutne u kladionici.

- Često se dešava da muškarci dođu kako bi poveli žene kući, ali najstrašnije su situacije kad očevi dolaze sa decom u rukama. Tad su svi uplakani, deca jer majka neće da krene, majka jer nije odigrala deseti tiket po redu, otac koji je nemoćan da kontroliše decu i ženu - priča radnik jedne poznate beogradske kladionice, za Telegraf.rs.

Žene koje su napustile kladionicu uplakane sa svojim članovima porodice, sutradan dolaze nasmejane, jer su uspele da "pobegnu" od dece i muža kako bi odigrale samo jedan tiket, a ostanu satima negde u blizini šaltera za uplatu novca.

- To uglavnom budu žene između 40 i 50 godina, i obično se klade sa 1.000 ili 2.000 dinara - dodaje radnik.

Pored žena u kladionice dolaze i devojke, i to uglavnom sa svojim mladićima.

- Sve je više parova koji dolaze da zajedničko vreme provedu uz liste. To im je, valjda, izlazak. Ukoliko izađu u bioskop, kafić ili pozorište, ne mogu da se nadaju da će da "povrate" pare koje su dali. Najzanimljivije je što devojke budu te koje traže da izađu na takvo mesto. Sećam se jednog para, imali su oko 20 godina, naime, ona je tražila da ulažu više para, a on je, jadan, ćuteo i trpeo - priča radnik.

Radnici kladionice najviše se obraduju kada dođu žene ili devojke, jer znaju da će dobiti više novca.

- Ženske osobe uglavnom ulažu više para od muškaraca, kao što i kad dobiju daju veće bakšiše zaposlenima. Naravno da ima izuzetaka, pa ima onih žena koje ne ostave ništa, ali mnogo ređe nego što to rade muškarci - dodaje radnik.

Mnogi će osuditi muškarce koji ne mogu da "kontrolišu" svoje devojke ili žene, stavljajući na stranu da se radi o poroku koji nije nimalo bezazlen ni naivan. Kao i svaka bolest zavisnosti, i kockanje uzima svoj danak utičući na sve članove porodice u podjednakoj meri koliko utiče na samog zavisnika.

ŽENE JEDNAKE SA MUŠKARCIMA I PO PITANJU BOLESTI ZAVISNOSTI

Odlazak ženskih osoba u kladionicu može se posmatrati i sa sociološkog aspekta, jer u traženju jednakosti sa muškarcima žene dostižu ravnopravnost ne samo po vrlinama, već i po manama.

Navikli smo stvari da posmatramo u smislu kad muškarac rizikuje novac, onda je to prihvatljivo, a kada to radi žena, onda je to strašno. Žene se izjednačavaju sa muškarcima i po dobrim i po lošim stvarima. Do sada su one bile po strani, međutim, vreme se promenilo. Sad i žene koje imaju probleme pokušavaju da ih reše na primer klađenjem, a ne zaboravom.

- Naime, žene su senzibilnije, svakodnevne probleme u smislu porodice, profesije, društva, tranzicije teže podnose od muškaraca, pa pokušavaju da ih reše u kladionici - objašnjava Ratko Božović, sociolog..

Foto: Pixabay

Vreme koje žena provodi u kladionici može da se posmatra i sa psihološkog aspekta.

- Klađenje je kao kad pripremate neku žurku, očekivanje tog događaja je uzbudljivije od same zabave. Znači, fenomen klađenja zapravo leži u pitanju "šta će da se desi kad se dobije nagrada?". Taj momenat kad ulazimo u virtualni svet daje nam osećaj zadovoljstva. To je isto i kod muškaraca i žena - objašnjava nam Aleksandar Šibul, psiholog.

Zahvaljujući rodnoj ravnopravnosti, osećaj koji pruža trenutak kada se na tiket uloži neka svota novca, sad mogu da osete i žene, pri tome treba i te kako voditi računa da "obična igra" ne pređe u zavisnost.

- Zbog osećanja da je slobodnija, kao i zbog identifikacije sa muškarcima mnoge žene se odlučuju da probaju ono što im je do sada bilo "zabranjeno", pa se tako odlučuju i za kladionice. Kad upadnu u depresiju zbog nekog razloga, mogu da odu u kladionicu, i da iščekuju šta će da se desi sa tiketom, i tokom tog iščekivanja da se raduju, i poprave raspoloženje. Međutim, ako se to ponavlja, to može da dovede do zavisnosti, a to je skoro neizlečivo - priča Aleksandar.

I ženama, kao i muškarcima treba "filter" da se "izduvaju", pogotovu u današnje vreme kad pored dece, kuvanja, peglanja, obavljaju poslove kao i jači pol. Zato nimalo ne iznenađuje što su sve prisutnije na mestima koje su ranije bila "rezervisana" za one koji nose samo pantalone. Naravno, u svemu treba imati meru pa tako i u odlasku u kladionicu, da ne bi bilo "od igračke plačke".

Daljinac

(I. Vlajković)

Video: Palo prvo ovogodišnje skijanje na Torniku, gužva kao u košnici: Sjajne slike zimske idile

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Stanko

    16. oktobar 2017 | 21:12

    Meni moja zena jednomsprzila sve pare sa racuna na kladionici.Kada sam pitao sta je radila...kaze jbg slabo bilo golova!!!!

  • DARKO 100%

    16. oktobar 2017 | 20:43

    Pa zar se nismo borili za ravnopravnost zena sa muskarcima😆

  • Zxz

    16. oktobar 2017 | 20:56

    Djavolska posla

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA