Šarčević insistira: Moramo smeniti 28 direktora škola zbog male mature
Ministar prosvete Mladen Šarčević predložiće školskim odborima u 28 škola da se pokrene postupak smene direktora zbog zloupotreba na maloj maturi.
Definitivno se ukida mala matura: Učenici će ubuduće polagati ozbiljan ispit!
- Tražimo od školskih odbora da preispitaju da li direktori mogu da ostanu na tom mestu i tražićemo to i za 20 supervizora, jer nisu radili ono za šta su delegirani, što je teža povreda dužnosti - rekao je Šarčević odgovarajući na pitanja novinara u Vladi Srbije.
On je naglasio da Ministarstvo nijednu stvar neće gurati pod tepih.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Mihajlović: Rad na operi "Lovci bisera" Žorža Bizea je bio veliki izazov
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Prcko
Skole postoje da bi prosvetari dobijali plate , skole zatvoriti , ono malo casnih ce naci posao u privatnim skolama . Svake godine isto , neka strajkuju , ne dajte im plate , gde jos moze da se dobije plata za nerad ! Moje izvinjenje svima casnim prosvetnim radnicima , ali zbog 20-25 % casnih , ne moze se svima ostalim davati plata !
Podelite komentar
Olga
U školama je haos zahvaljujući i prošloj a i ovoj vlasti jer nisu ništa promenili. Doveli su direktore, štrajkače sa ulice u vreme DOSa,koji su došli samo da kradu i ništa ih ne zanima. To Ministarstvo zna ali tolerišu jer su povezani. Time se bave a unutar škole haos. Ko ih ne prati nastrada a posledice trpe deca.
Podelite komentar
Veki
A ti,, smenjeni,, direktori će biti NN?
Podelite komentar