Svojim diplomatskim umećem u Beogradu ostavila je trajan trag: Vučić primio u oproštajnu posetu ambasadorku Češke (FOTO)
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas u oproštajnu posetu ambasadorku Češke Republike Ivanu Hlavsovu, koja je u razgovoru ponovila snažnu podršku Češke evrointegracijama Srbije, koja nije samo politička, već se odvija i kroz mnoge projekte pomoći.
Kakva poruka se krije iza posete Mogerinijeve Beogradu?
Predsednik Vučić je ambasadorki Hlavsovoj zahvalio što je svojim diplomatskim umećem, tokom mandata u Beogradu, ostavila trajan trag u istoriji tradicionalno dobrih veza dveju zemalja, učinivši ih još sadržajnijim.
Vučić je, navodi se u saopštenju, izrazio zadovoljstvo što odnose Srbije i Češke karakteriše međusobno poštovanje i razumevanje.
Predsednik Vučić je takođe rekao da se nada da će intenzivna saradnja dveju zemalja nastaviti da se produbljuje i jača kako kroz politički dijalog, tako i kroz trgovinsku razmenu i investicije.
Ambasadorka Hlavsova je istakla da je tokom četiri godine boravka u Beogradu imala veliku podršku i pomoć državnih institucija, kao i da je svuda u Srbiji nailazila na dobar prijem i otvorena vrata.
Ona je ponovila snažnu podršku Češke evrointegracijama Srbije, koja nije samo politička, već se odvija i kroz mnoge projekte pomoći.
Predsednik Vučić je ambasadorki Hlavsovoj poželeo mnogo uspeha u budućem radu na novoj dužnosti u Ministarstvu spoljnih poslova Češke Republike.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nina
Značajna podrška za Srbiju i njen narod.
Podelite komentar
java
Pa nastavimo ovim tempom.
Podelite komentar
Milena
Srbija i Ceska imaju dobru saradnju.
Podelite komentar