Šta vam treba za promajski uranak i koliko to sve košta? (SPISAK I CENOVNIK)

  • 16

Skoro pa po inerciji, cele porodice i velika društva rane na 1. maj i svi kao vođeni nekom nevidljivom silom imaju samo jedan cilj - naći lep proplanak, po mogućnosti u hladu, raspaliti roštilj i dan provesti u prirodi.

Kako da dobijete 9 slobodnih dana oko 1. maja, a da na poslu uzmete samo tri?

Kako slučajno ne biste nešto zaboravili, Telegraf.rs vam je pripremio spisak najosnovnijih stvari i okvirne cene, pa vam ostaje dovoljno vremena da se organizujete.

Roštilj, meso, piće, ogrev, čaše, tanjiri, rashladne torbe i sportski rekviziti osnovne su potrepštine za prvomajsko uživanje u prirodi.

Prodavnice su se već opremile, pa su u prvim redovima istaknuti baš ovi proizvodi. Iako će meso verovatno tradicionalno da poskupi pred Praznik rada, marketi su za pojedine vrste već počeli da nude akcije.

Meso će da poskupi pred Prvi maj, Foto-ilustracija: Pixabay.com

ROŠTILJ

Najjeftiniji roštilj može da se kupi za 1.800 dinara, dok oni ozbiljniji koštaju od 5.000, pa naviše. Ukoliko niste planirali ovaj trošak, rešetka iz rerne i dva kamena mogu sasvim dobro da obave ovaj posao. Pribor za okretanje mesa može se nabaviti već za 300 dinara, a štapići za ražnjiće koštaju 90 dinara.

Ponesite pribor za jednokratnu upotrebu, Foto: Profimedia/Alamy

PRIBOR

Kompleti od 20-ak plastičnih viljuški i noževa koštaju oko 70 dinara, za pakovanje papirnih tanjira potrebno je izdvojiti isto toliko, dok 50 plastičnih čaša u zavisnosti od veličine košta od 100 do 250 dinara. Kako ne biste teglili plastične činije, u radnjama mogu da se kupe aluminijumske po ceni od 70 dinara.

Džak ćumura je više nego dovoljan, Foto: Telegraf

OGREV

Za džak ćumura porebno je izdvojiti od 150 do 300 dinara, a računajte da će vam biti potrebni i papir i suvo drvo kako biste lakše zapalili vatru. Ukoliko vam je lakše da iskoristite hepo kocke, kutija košta oko 120 dinara.

MESO

Meso će verovatno tradicionalno da poskupi pred Praznik rada, ali marketi su za pojedine vrste već počeli da nude akcije. Kilogram svinjskog buta košta oko 450 dinara, ćevapa 400, koliko košta i kilogram pljeskavica. Za batake je potrebno izdvojiti 300 dinara, za pileća krilca 250, dok je kilogram belog mesa 690 dinara, a kobasice od 350.

Pivo je nezaobilazno, Foto: Pixabay.com

PIĆE

Flaša neizbežnog "zidarca" košta od 45 do 65 dinara, a najjeftinija limenka piva košta oko 70 dinara. Jeftinija je plastična ambalaža, pa dvolitarka piva košta 190 dinara. Za rakiju je potrebno izdvojiti oko 700 dinara, a za sokove 90 dinara po litru u proseku.

POVRĆE

Na roštiljanju se retko kad preteruje sa salatama, ali kupus, paradajz i krastavac malo ko će zaobići. Dok kupus vredan 50 dinara može da nahrani celo društvo, cene paradajza i krastavca i dalje su visoke i kreću se oko 130 dinara po kilogramu. Takođe, ne zaboravite da sa sobom ponesete ulje, sirće, so i dovoljne količine hleba.

Ponesite loptu, Foto: Tanjug/Zoran Žestić

ZABAVA

Ne zaboravite da ponesete loptu, neki muzički uređaj na baterije, gitaru, frizbi, badminton, društvene igre, karte i naravno - nekoliko ćebadi.

Daljinac

(G. Avalić)

Video: Tzv. kosovska policija upala u zgradu opštine Gračanica

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • SRBIN

    29. april 2018 | 11:49

    Meni treba samo da Crnogorci odu kucama da bar ta 2 dana mogu da se provozam po Beogradu bez guzve. Nista mi vise ne treba.

  • Ana Berlin

    29. april 2018 | 10:59

    Svet u evropi izlaz na proteste trazi radnicka prava i bolje uslove a Srbi okrecu prasad i piju pive.... Ali sta da se radi kada je bolji standard u Srbiji nego u Evropi

  • DDF

    29. april 2018 | 11:03

    Prevashodno,slobodan dan🤔🤔🤔

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA