PRETI LI NAM EKONOMSKA KRIZA? Kako će se Bregzit ZAISTA ODRAZITI na globalnu ekonomiju

  • 3

Američka Uprava federalnih rezervi (Fed) trebalo bi da se uzdrži od podizanja kamatnih stopa, ukoliko odluka Britanije da izađe iz Evropske unije prouzrokuje sporiji rast američke ekonomije, saopštio je danas Međunarodni monetarni fond.

U godišnjem izveštaju o američkoj ekonomiji, MMF navodi da očekuje samo mali uticaj Bregzita na privredni rast SAD, koji će ove godine iznositi 2,2 odsto, da bi se naredne godine oporavio na 2,5 odsto, prenosi agencija Frans pres.

- Zbog neizvesnosti povodom ekonomskih posledica, rizici u pogledu perspektiva sada naginju ka negativnim aspektima. Ukoliko se negativni rizici materijalizuju, povećanje kamatnih stopa bi trebalo da bude odloženo - navodi se u u izveštaju MMF-a.

Zamenik direktora MMF-ovog odeljenja za zapadnu hemisferu, Najdžel Čok, kaže da je Fond generalno optimističan u pogledu stanja američke ekonomije gledano na bliži rok.

CRNE PROGNOZE UGLEDNOG LISTA ZA BRITANIJU: Ovo ih sve čeka kada napuste EU

- Ipak, postoje izvesne kočnice u vidu sporijeg globalnog rasta i sporijeg rasta britanske privrede. Još uvek postoji mnoštvo neizvesnosti - izjavio je on.

Foto: Tanjug / AP Foto: Tanjug / AP

Početkom ove godine, MMF je predviđao rast BDP-a SAD od 2,4 odsto, ali je kasnije ovu prognozu srezao, navodeći kao razlog sporiji rast globalne ekonomije, usporavanje energetskog sektora zbog pada cena nafte i sporiji tempo rasta lične potrošnje.

OVO JE VAŽNO DA PROČITATE: EKONOMSKI STRUČNJAK savetuje u kojoj VALUTI i BANCI je najbolje da ŠTEDITE!

Čok je naveo i da Bregzit nije imao velike posledice po SAD, pošto je dolar samo blago ojačao, što ne ugrožava američki izvoz.

Pogledajte i prilog TNOW televizije:

(Telegraf.rs / Tanjug)

Video: Dragan Ričard Radić za Telegraf.rs o radu na holivudskim filmovima, o Sandri Bulok, Miri Furlan...

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Nikolas

    12. jul 2016 | 19:23

    DESIO SE BREGZIT I ETO NEMA PROPASTI SVETA KOJU JE NAJAVLJIVALA BRISELSKA BIROKRATIJA UPLASENA ZA SVOJA RADNA MESTA!!! BICE GADNO KAD PROPADNE EU POSTO BIROKRATIJI IZGLEDA DA NEZELE STVARI DA MENJAJU IZ TEMELJA- OSTAJE I DALJE BOGATI CE BITI JOS BOGATIJI A ONO RESTO CE BITI KLOSARI I DALJE!!!

  • Uzicanka

    12. jul 2016 | 20:24

    Zar u Srbiji ne vlada kriza vec 20 godina.Sta nas briga za V.britaniju.Jesu li oni doziveli ekonomsku krizu kad su iscepali svojim uticajem SFRJ?!Ajde bre.Ovakvim informacijama zele da nas ucene i podcene i svetski a i ovi nasi poluticari.Svaka drzava da je srece treba da gleda sebe i da se ne uplice u tudja pitanja.

  • Velislav

    12. jul 2016 | 22:18

    Niko živ ne zna. Eto desilo su slučajno i spontano kao i sve ostalo do sada u svetu. A mediji kao nešto pametno razmatraju...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA