≫

Zvezda porazom počela Evroligu: Ročesti promašio šut za pobedu u Litvaniji! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde novu sezonu u Evroligi počeli porazom 78:76 od Žalgirisa

Košarkaši Crvene zvezde  porazom su počeli Evroligu i to od Žalgirisa u Kaunasu sa 78:76 (15:13, 28:27, 10:17,25:19)

Zvezda je odigrala veoma dobar meč, držala se u egalu sve vreme, u jednom momentu čak i vodila u poslednjoj četvrtini sa 57:53.

Međutim, dva minuta slabe odbrane doneli su Žalgirisu plus sedam 69:62, što je bio prelomni momenat.

Uspela je Zvezda da priđe na 70:68, pa na 74:73 trojkama Pere Antića, ali ne i da preokrene meč.

ŽALGIRIS: Brendon 10, Pangos 14,Tupan 2, Jankunas 15, Masijulis, Milaknis 3, Micić 7, Arlaukas, Vajt 10, Kavaliauskas, Valinskas, Ulanovas 11.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 3, Dangubić, Lazić 5, Lazarević, Antić 17, Dobrić 4, Feldin 8, Janković 5, Ročesti 10, lesor 6, Jovanović, Bjelica 18

Prava drama viđena je u poslednjem minutu. Žalgiris je poveo preko Pengosa sa 76:73, Zvezda je promašila napad, ali je rešila da brani  na 35 sekundi do kraja. Nisu uspeli da odbrane, pa je Žalgiris došao na 78:73.

Ipak u poslednjem napadu na 25 sekundi Bjelica pogađa trojku za 78:76. Ostalo je 15 sekundi do kraja, a Žalgiris je imao napad. Dobrić je odigrao odlično odbranu i greše Litvanci i Zvezda je imala 12 sekundi za pobedu! Ročesti je driblao preko celog terena i šutnuo trojku i promašio.

ŠTA SMO VIDELI OD ZVEZDE NA PRVOM MEČU EVROLIGE?

Crveno-beli su imali priliku da takmičenje otvore sa ekipom po meri. Ne mnogo jakom, taman kako treba da se vidi snaga novog tima Zvezde.

Ono što upada u oči je da će Zvezda teško bez centra uspeti da odigra neku značajniju ulogu ove sezone. Videli smo da su najiskusniji Bjelica i Antić odigrali jako dobro, ali sa pozicije krilnog centra i to šutevima spolja.

Nema klasične igre leđima košu pa poeni iz reketa ili povratne lopte. Jasno je da Janković i Jovanović nisu centri već takođe četvorke kao Bjelica i Antić, a da nisu još zreli za Evroligu.

Ročesti ima iskustva, kao i Feldin i obojica su odigrala solidno, ali može još bolje. Ipak, ima vremena jer se igra čak 30 utakmica u Evroligi i puno je vremena za podizanje forme. Ipak, moraće Zvezda da pronađe neko rešenje za igru pod košem. Lesor je dobar ali neiskusan i mlad što se videlo na ovom meču, i vidi se da ne može kao u ABA ligi da dominira.

Ali, ima vremena za napredak, jer najvažnije je u kakvom stanju igrači završe sezonu, a ne kako počnu. Važno je da na kraju svi budu bolji nego na početku sezone.