![Atletski miting u Beogradu 2017, Atletska dvorana u Beogradu Atletski miting u Beogradu 2017, Atletska dvorana u Beogradu](https://xdn.tf.rs/2017/02/18/Atletski-miting-u-Beogradu-05-670x447.jpg)
Miting Srbija open ulazi u kalendar Svetske atletske federacije kao deo World indoor tura!
Atletski miting Srbija open (održava se danas u atletskoj dvorani) od sledeće godine naći će se u kalendaru zimskih mitinga IAAF (Svetske atletske federacije) kao IAAF world indoor Tour, saznaje Telegraf.
>>> Najmoćniji čovek svetske atletike u Beogradu: Sebastijan Kou kod Vanje Udovičića! (FOTO)
Ovaj miting ima već zvanje evropskog permit mitinga, a posle dolaska prvog čoveka IAAF Sebastijana Koua u Beograd na ovaj miting, jasno je da će sledeće godine biti u kalendaru IAAF.
Trenutno su u ovoj kategoriji sve sami vrhunski mitinzi poput : Karlsruea, Diseldorfa, Madrida, Bostona, Turina i Glazgova. To je nešto poput dijamantske lige zimi, a na tom putu svetskim atletičarima naći će se i Beograd.
Nema sumnje da će ovo biti neverivatan uspeh srpske atletike koja postaje sport broj jedan u našoj državi.
![](https://xdn.tf.rs/2018/02/21/nal1400-830x0.jpg)
(D.S.)
Video: Milojević: Želimo da vidimo što više navijača, Radnički krasi timski duh
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.