Optužen za nekoliko silovanja, pa u Holivudu dobio statuu: Oskar u senci Vajnstina (FOTO)
Uoči ceremonije dodele Oskara, zakazane za nedelju, u Los Anđelesu se pojavila statua Harvija Vajnstina, kojeg je nekoliko desetina žena optužilo za seksualno zlostavljanje.
Umetnik iz Los Anđelesa, pozat po imenu Plastični Isus u četvrtak je otkrio statuu pod nazivom "Kauč za kasting", koja predstavlja Vajnstina u prirodnoj veličini obučenog u bade-mantil kako sedi na zlatnom kauču držeći Oskara.
![](https://xdn.tf.rs/2018/03/02/tan2018-3-12340402350-830x0.jpg)
Statui su prethodili bilbordi u Los Anđelesu, koje je dizajnirao umetnik Sabo i putem kojih je optužio filmsku industriju da ćuti o seksualnom zlostavljanju.
Vajnstina je, za sada, više od 70 žena optužilo za seksualno neprikladno ponašanje, kao i za silovanje, ali je Vajnstin u više navrata demantovao da je imao seks bez pristanka sa bilo kim.
![](https://xdn.tf.rs/2018/03/02/tan2018-3-20500590-830x0.jpg)
Ovo su tajne koje godinama Holivud krije od nas:
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Vlado Georgijev intervju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mojsije
Sada silovane a sta su cekale do sada zasto nisu odmah prijavile
Podelite komentar
2S
Da je platio , ne bi bilo nikakvih problema.
Podelite komentar