Da li smemo da nosimo mobilni telefon u džepu?
Jedna od glavnih opasnosti od držanja telefona u džepu je veća mogućnost da se on ogrebe ili ošteti na neki drugi način. Međutim, da li držanje telefona na ovom mestu može da naškodi našem zdravlju?
Ovo je pravi razlog zašto ne smete da koristite mobilne telefone u avionu!
Činjenica je da svi električni uređaji zrače. Smartfoni zrače više, s obzirom na Bluetooth i Wi-Fi. Još nije poznato koliko ti izvori zračenja direktno utiču na zdravlje.
Stručnjaci predlažu da uređaje držimo minimalno 15 milimetara dalje od tela, što u principu znači da džepovi pantalona nisu najzdravije mesto za smeštanje vašeg iPhonea ili Galaxy-ja.
U čemu onda da nosimo smartfon?
Prvo zdravo rešenje za nošenje smartfona definitivno ne spada među ugodnije. Reč je, naime, o nosaču za smartfone koji se montira na pojas pantalona. Razlozi za korišćenje? Uređaj će biti dovoljno udaljen od tela, te će biti zaštićen od novčića i ključeva (osim ako i njih zbog nekog razloga ne odlučite da smestite u torbicu).
Alternativna opcija je držati uređaj u zaštitnoj futroli i u torbi. Ovime ga, među ostalim, držite podalje od tela.
Za fizička oštećenja telefona dok ga nosimo u džepu najčešće su zaslužni novčići i ključevi. Najbolje rešenje u ovom slučaju je dobra futrola za smartfon koja će vrlo verovatno uređaj zaštititi od manjih oštećenja.
(Telegraf.rs)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vlada
Ne oko vrata ili na povodac da ga nosim
Podelite komentar
Sanja
Zavisi od velicine
Podelite komentar
Nele
jasno je da je vaznije da mozemo da se preko mobilnog vezemo preusmerenjem na nas fixni home tf i da pozive sa njega primamo na mobilni
Podelite komentar