8 blogova koje bi svaki programer trebalo da prati
Pravilo koje svaki novi programer mora da prati jeste interakcija sa pravom vrstom programerskog bloga za posao koji radi. Blogovi su odličan alat za pronalaženje korisnih informacija koje pomažu u programiranju.
Predstavljamo vam listu osam najboljih blogova koje svaki programer treba da čita.
Ova pravila bi trebalo da zna svaki programer, a pogotovo početnik!
Blog Geeks for Geeks
„Geeks for Geeks“ je digitalni časopis u kome diskutuju softverski inženjeri i programeri koji žele karijere u velikim tehnološkim kompanijama. Ovde programeri traže relevantne odgovore na pitanja koja bi mogla da dođu u obzir na intervjuu za posao u takvim kompanijama.
Programeri koji su još uvek na početnim nivoima mogu da dele svoja iskustva i probleme sa kojima se susreću. Pored toga, ovaj blog sadrži brojne članke o programiranju, kvizove, zabavne sadržaje i drugo.
Six Revisions
Ovaj blog je 2008. godine pokrenuo programerski guru Džejkob Gube. U pitanju je programerski blog koji sadrži korisne i relevantne članke o programiranju za inženjere i planere.
Ovde ćete pronaći instrukcijske vežbe, uputstva za korišćenje alatki za programiranje i korisne informacije o jezicima kao što su HTML, CSS, JavaScript i o mnogim drugim.
Ako želite da unapredite svoju programersku karijeru, ovo je blog koji treba da bude na vašoj listi.
Blog Google Developer
Ovaj blog, koji je u vlasništvu Googlea, sadrži relevantne grupe za diskusije onih programera koji koriste Googleove proizvode za programiranje. Ako radite na projektima Google developera, za vašu programersku karijeru može da bude važno da redovno pratite ovaj blog, koji takođe pruža vesti u vezi sa Googleovom platformom, alatima i događajima.
The Coding Horror
The Coding Horror se pokazao kao sjajan za programere. Glavni bloger Džef Atvud je softverski programer sa dosta iskustva. On programerima obično daje korisne savete, sa odličnim vizuelnim prikazima. Možda najveći kvalitet ovog bloga jeste način na koji se programerski sadržaj isporučuje. On je sasvim srdačan i pomalo neobičan, a cilj ovog pristupa je i da mogu da ga prate programeri na svim nivoima. Iako ove godine blog nije mnogo aktivan, na njemu ćete pronaći stotine ranijih članaka o važnim konceptima programiranja.
Blog Hackerearth
Hackerearth je jedan od najpopularnijih sajtova za programiranje. Njegovim blogom upravljaju stručnjaci u industriji. Različiti članci o alatima za programiranje i najmodernijim tehnologijama pomoći će vam da postanete profesionalac u programiranju. Pored toga, vebinari će vam pokazati kako da vodite efikasan blog o programiranju.
DZone.com
DZone se ponosi svojom ponudom, koja pruža uvid u svet kodiranja i razvoja. Članke, koji sadrže koristan i dobro razrađen sadržaj, napisali su stručnjaci iz oblasti programiranja. Ovo je još jedan blog, koji bi definitivno trebalo da pratite.
Blog Linux Foundation
Ako vam je potreban raznovrstan sadržaj koji se odnosi na open-source i shell skripta, ili bilo šta što se vrti oko softverskog inženjeringa i programiranja, onda morate da pratite blog Linux Foundation. Ovde ćete pronaći detaljne programe i vrhunske članke autora iz Linux Fondacije, uglavnom stručnjaka za programiranje i softverski inženjering.
Linux mnogi smatraju optimalnim operativnim sistemom za programere, pa je važno da znate šta se dešava u ovom svetu.
Blog Github
Ovaj blog za programiranje vam daje priliku da stupite u interakciju sa drugim studentima, programerima i mentorima. Na njemu ćete pronaći zadatke namenjene poboljšanju vaših programerskih veština.
Dozvoljeno vam je da postavljate bilo kakva pitanja o svemu što je u vezi sa programiranjem, a profesionalni nastavnici i mentori će vas voditi korak po korak.
Izvrsni članci koje su pisali nastavnici, ali i drugi učenici pomoći će vam da razvijete sadržaj za svoj blog.
Blogovi su odličan način da steknete dodatna znanja, ali nisu mesto za sticanje osnovnih veština. Ako žeite da postanete profesionalni programer, najbolji i najefikasniji način za to jesu obuke i edukativni programi koji traju najmanje 12 meseci. Kraći kursevi ne mogu da vam pruže znanja, veštine i praksu koja je neophodna za zaposlenje. Više o sertifikovanim edukativnim programima kod nas možete da saznate na ovim obukama za programiranje i razvoj softvera.
(Telegraf.rs)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Web
Super. Dajte nesto malo o web dizajnu.
Podelite komentar