Život sa prezimenom "Null": Digitalna noćna mora koja ne prestaje
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Programer
Ovo je, nažalost, budalaština prouzrokovana potpuno lošim programerima, bez izgovora, ma koliko kukali. Tekst "null" i identifikator null nisu ista stvar - računari ih vrlo dobro razlikuju, u baš svim programskim jezicima koji podržavaju ovaj koncept. Lenjivci, nenaučeni i oatali programerski propaliteti nažalost sve prvo pretoče u tekst pa onda porede... i tako null (nedostatak vrednosti) i "null" (tekst) postanu ista stvar. Programi istih tih propaliteta često imaju i drugih problema iz sličnih razloga. Njih je lakše "hakovati" i/ili napraviti štetu na drugi način.