“Potpuno sam poludeo”: Ovaj 42-godišnji umetnik zaradio je preko 738.000 dolara za 32 minuta prodajom NFT-ova
“Shvatio sam da možete da radite neke zaista zanimljive stvari na blokčejnu. Počeo sam da dobijam neke lude ideje”, rekao je Rekam.
Pandemija je snažno pogodila umetnike kao što je Kem Rekam. Četrdesetdvogodišnjem umetniku iz Hantington Biča u Kaliforniji otkazane su izložbe, prodaja radova je bila usporena, i imao je sve manje prihoda, piše CNBC.
Zbog toga se Rekam okrenuo svetu digitalne umetnosti.
Do 2021. godine, najveća zarada koju je umetnost donela Rekamu bila je 11.000 dolara kada je prodao svoju sliku i skulpturu još 2015. godine. Ali to se brzo promenilo nakon što je ovaj umetnik počeo da stvara digitalnu umetnost kao NFT-ove, odnosno nezamenljive tokene.
Rekam je rekao da je primetio uspeh popularnih NFT umetničkih kolekcija, kao što su “Bored Ape Yacht Club” i Beeple-ov NFT projekat vredan 69 miliona dolara, te je odlučio da bi to mogao da bude zabavan - i unosan - prostor u koji bi i on sam mogao da uđe.
“Shvatio sam da možete da radite neke zaista zanimljive stvari na blokčejnu. Počeo sam da dobijam neke lude ideje”, rekao je Rekam.
Njegov ulazak u svet digitalne umetnosti počeo je kada je Rekam kontaktirao popularnu mim stranicu na Instagramu pod nazivom @wallstmemes i pitao ih da li žele da sarađuju na NFT kolekciji. Postigli su dogovor i Rekam je napravio hiljade iteracija crtanog bika, koji je postao “maskota” Volstrita.
Rekam je dizajnirao i kreirao NFT-ove, a mim stranica je povećala prodaju deljenjem na društvenim kanalima poput Discorda. Prodali su celu kolekciju od 10.000 NFT-ova za 32 minuta nakon lansiranja 27. oktobra prošle godine.
Kolekcija je vredela 660 Ethereuma, što je iznosilo 2,6 miliona dolara u vreme kada je prodata. Rekamova zarada tog dana iznosila je 738.593,97 dolara.
“Potpuno sam poludeo, počeo sam da vrištim. Zvao sam ljude, vikao u telefon. Zapalio sam cigaru i otvorio flašu šampanjca”, rekao je Rekam za CNBC.
Rekam je daleko od jedinog umetnika koji je uspeo da proda NFT-ove. Prodaja digitalne imovine dostigla je 17,6 milijardi dolara na kraju 2021, što je uznemirilo neke kritičare koji su zabrinuti da NFT-ovi “narušavaju svet tradicionalne umetnosti”.
U međuvremenu, mnogi stručnjaci upozoravaju da je tržište NFT-ova već postalo prezasićeno, zbog kombinacije hajpa i špekulacija, cene su dostigle ekstremne i neodržive maksimume.
Video: Otvorena prva UNICEF-ova aukcija NFT radova u Srbiji
(Telegraf.rs)
Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vlada
Gluposti..
Podelite komentar