≫
Da li biste pojeli šniclu koju vam je odštampao robot?
≫
Većina predmeta koje svakodnevno kupujemo i koristimo u medicini, industriji, građevinarstvu, pa čak i u proizvodnji hrane, u budućnosti će se proizvoditi primenom tehnologije 3D štampe
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Darko
Svaka čast 3D tehnologiji kad su industrija, medicina i druge privredne grane u pitanju. Stvarno revolucionarana stvar. Ali gastronomja t.j. hrana nipošo. Organske sastojke nikad i ni u kom obliku ne mogu nikakvi štampači da zamene. A SF filmovi nikad nisu prikazali štampanje hrane, nego dehidriranu hranu i jela, koja se kao u nekim mikrotalasnim rernama hidriraju i vraćaju u originalno kuvano stanje. Dakle zaključak, štampana hrana ni po cenu života NE!
Eto!
Posle onolikog gledanja Startreka, Krstarica Galaktike i slicno, probala bih svakako, pa ako valja i pojela, zasto da ne. A cenim da ce moci i da se programira ukus, pa utoliko pre.