Zašto je blockchain toliko važan i kako će promeniti naš život u narednih 10 godina?
Velike su šanse da u narednih 10 godina nećete postati blockchain milioner, ali ova tehnologija će najverovatnije biti veliki deo vašeg života i načina na koji raspolažete novcem.
To je mišljenje Džoa Durana, osnivača i izvršnog direktora kompanije United Capital.
Blockchain se ponaša kao veliki registar koji prati svaku transakciju koja je obavljena sa određenom kriptovalutom. A podaci ne mogu biti menjani.
Duran ovaj registar poredi sa digitalnim praćenjem knjiga u biblioteci, gde je moguće videti koje pozajmio knjigu, a ko ju je vratio.
- Sam blockchain će biti veliki deo svake transakcije koja se obavi u svetu, ali biće potrebno barem 10 godina pre nego što dođemo do te tačke, smatra Duran.
Pogledajte šta je sve pred nama kada je blockchain u pitanju:
Šira upotreba
Istraživanej koje je sproveo PricewaterhouseCoopers otkrilo je da je 84 direktora izjavilo da se njihove kompanije "aktivno bave" blockchainom.
U istraživanju je učestvovalo 600 direktora iz 15 zemalja.
Mnogi investitori neće možda investirati direktno u ovu tehnologiju u procvatu, ali računaju da će biti aktivan deo finansijskih transakcija u budućnosti.
- Digitalne valute su budućnost novca - u to nema sumnje, izjavio je.
Jedna od mogućnosti koje nas očekuju mogla bi da uključuje vlade koje će blockchain koristiti kao način da prate sopstvenu valutu na tržištu.
- Stvari će biti iste kao i danas, ali u digitalnoj verziji koja vladama daje mogućnost da kontrolišu gde novac ide, objašnjava Duran.
Vlade će želeti da na ovaj način prate svoju valutu jer uz pomoć blockchaina mogu da znaju da li dobijaju novac od poreza i da li se on koristi za nešto nezakonito.
Kripto valute vs. blockchain
Sa druge strane, Duran ne vidi kripto valutu kao nešto što će postati toliko svakodnevno.
Umesto toga, blockchain će biti osnova tehnologije kada obavljate finansijske stransakcije.
- Sa blockchainom možete da aktivirate kod koji neće dozvoliti transfer novca ukoliko ne postoji razmena servisa i dobara odobrena sa obe strane, objašnjava.
U tom smislu, tehnologija bi mogla da umanji cene kamata, računa i transfera širom sveta jer eliminiše posrednike.
(Telegraf.rs)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
gold
LJUDI KOJI SE MALO RAZUMEJU U EKONOMIJU KUPIĆE ZLATO A NE VAZDUH TJ BITKOIN!!!!!!
Podelite komentar
haha
Isto kao bitcoin xD
Podelite komentar