Više od 32 gejming studija pridružilo se alijansi "Igraj za planetu”, u okviru Programa Ujedinjenih nacija za životnu sredinu (UNEP).
Ti studiji su omogućili sadnju preko milion stabala, a posredstvom njih 130 miliona gejmera naučilo je više o temama koje se odnose na životnu sredinu, navodi godišnji izveštaj o uticaju ove alijanse, prenosi Venture Beat.
Izveštaj prikazuje napredak koji je industrija postigla u vezi sa dekarbonizacijom i zelenim pokretima u igrama, i gde bi to moglo ići dalje. Prema izveštaju, 2021. godine, The Green Game Jam – koji okuplja najveća imena gejminga da bi obrazovao i osnažio milione gejmera da deluju za prirodu – utrostručio se, uz pridruživanje 30 studija.
Oko 2,6 milijardi ljudi, odnosno svaki treći stanovnik planete igra video igrice. Sama industrija igara ima godišnji prihod od preko 150 milijardi evra, što je više od Bolivuda, Holivuda i čitave muzičke industrije zajedno.
Osim aktivnog igranja video igre predstavljaju i popularan sport za gledaoce, kojih ima preko 600 miliona godišnje, a koji putem platformi Twitch i YouTube svakodnevno gledaju druge kako igraju video igre.
Ukoliko bi se iskoristio čak i mali udeo potencijala ovog virtuelnog sveta, za prikupljanje sredstava ili jačanje ekološke svesti, mogao bi se napraviti veliki uticaj na stvarni svet, piše portal Klima101.
Alijansa "Igraj za planetu" planira da, kroz sopstveni primer, utiče na industriju da smanji emisije štetnih gasova sa efektom staklene bašte i otpad koji su povezani sa igranjem video igara, ali i da podstakne igrače da se sami angažuju u rešavanju problema koje donose klimatske promene.
(Telegraf.rs)
Video: Zavirili smo u srce Zero Tenacity tima: Gejming na sasvim novom nivou
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.