Zašto je pocrneo "plavi ekran smrti"?
"Plavi ekran smrti" postoji još od 1990. godine, kada se prvi put pojavio u Windowsu 3.0 kako bi pomogao korisnicima da lakše otkriju greške hardvera i memorije
Čuveni "plavi ekran smrti" (Blue Screen of Death - BSoD), svima poznata pojava do koje dolazi kada računar "zakuca", sa dolaskom novog Windows 11 operativnog sistema odlazi u istoriju.
Naime, u Microsoftu veruju da je "jedanaestica" toliko dobra da sistem koga ona bude pokretala nikada neće "padati", pa se tako ni "zlokobni" plavi ekran neće pojavljivati. Zbog toga će i najpoznatije upozorenje Microsoftovog operativnog sistema više neće biti plavo nego crno.
"Crni ekran smrti" se za sada nalazi samo u verziji novog operativnog sistema koju je Microsoft dao na interno testiranje svojim timovima, kako bi video rakcije i prikupio mišljenja o njemu. Na osnovu toga će biti doneta konačna odluka da li će se crni ekran naći u finalnoj verziji "jedanaestice".
A ukoliko bude prihvaćena, to će biti jedna od većih promena u okviru Windowsa 11. BSoD je prethodni put bio "ažuriran" 2012. godine, kada mu je u Windows 8 dodat tužni emotikon i još jednom 2016. kada je dobio QR kod.
Inače, "plavi ekran smrti" postoji još od 1990. godine, kada se prvi put pojavio u Windowsu 3.0, kako bi naprednim korisnicima pomogao da lakše dijagnostifikuju hardverske i grešaka sa memorijom.
(Telegraf.rs)
Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Stefan
Da li je moguće čime se microsoft bavi umesto da donese pravi update.
Podelite komentar
Перица
Све гори и гори.
Podelite komentar