Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
EIS za video? Ne.
OIS i EIS imaju istu namenu ali različitu izvedbu. EIS radi tako što umesto jedne duže eksponirane slike zapravo slika više kraće eksponiranih, pa ih "poklopi" u jednu kada nađe kako su pomerene, te iseče nepoklopljene ivice. Svaka pojedinačna slika će biti manje zamućena usled pomeranja zbog kraće ekspozicije ali će i dalje biti zamućena. OIS mehanički prati i neutrališe pomeranje te ukloni zamućenje. U tom pogledu je OIS bolji za sve pa i za video, u kome već kratka ekspozicija postaje problematična u slabije osvetljenjlim uslovima - EIS postaje katastrofalan. Dakle OIS se koristi i za bolji video, čak pogotovo. Ako neki uređaj koristi samo EIS čak i kada ima OIS (npr za video, kako je napomenuto), preskočio bih ga.
Перагеније
Тако се лакше прати... Остало су, као, брига о корисницима...