Uvek uključeni displeji postoje već godinama, ali ovu funkciju nećete naći na iPhone uređajima. Međutim, zvuči kao da će je Apple konačno implementirati kasnije ove godine.
Bloombergov Mark Gurman je u svom Power-On njuzleteru izvestio da iOS 16 ima podršku za uvek uključen ekran (always-on display).
Ovo bi omogućilo iPhone-u da značajno smanji brzinu kadrova (engl. frame rate) na zaključanom ekranu i prikaže informacije koje se brzo mogu pogledati - slično novijim Apple satovima, pisao je Gurman.
Gurman tvrdi da će ova funkcija biti ekskluzivna za iPhone 14 Pro i Pro Max, dodajući da je ova funkcija prvobitno bila planirana za iPhone 13 seriju.
Funkcija uvek uključenih displeja se obično koriste za prikazivanje vremena, vremenske prognoze, procenta baterije i/ili obaveštenja, a postoji već više od jedne decenije. Tehnologija je debitovala na Nokia Symbian pametnim telefonima još 2009. i 2010. pre nego što je stigla na Android na Motorola, LG i Samsung uređajima nekoliko godina kasnije.
Ipak, kako kažu ljudi, bolje kasno nego nikad, zar ne?
Međutim, ovo nije jedina nadogradnja koja dolazi sa iOS-om 16, jer se veruje da će Apple takođe doneti pozadine sa funkcijama sličnim vidžetima i poboljšanim prozorima/multitaskingom.
(Telegraf.rs)
Video: Preživeti AI revoluciju: Mark Brigs ekskluzivno za Telegraf.rs o budućnosti novinarstva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
V
Hahahahaja. Pa kakva inovacija, kad postoji vec 10 godina. Čoveče kolko iphoni kaskaju...
Podelite komentar
Igor
Ja to imao na Samsungu pre 7-8 godina. I zbog te inovace ce cena novog Iphone 14 modela biti svega 1500 evra. Sramota
Podelite komentar