5 načina da spasite vaš telefon ako upadne u vodu
Najvažnije je da utvrdite da li je tečnost prodrla u unutrašnjost telefona i stigla do matične ploče. To se lako može utvrditi tako što će telefon početi da "baguje".
Prva pomoć kada telefon upadne u vodu je da se razdvoji od maske i obriše peškirom. Druga je da ga isključite i izvadite bateriju, ukoliko nije integrisana u telefon.
Dakle, izvadite sve iz telefona, masku, bateriju, karticu i ostavite ga da se suši.
1. Pirinač
Ovo je dobra ideja ukoliko telefon nije kompletno upao u vodu. Stručnjaci kažu da je bolji instant nego integralni pirinač. Telefon je potrebno ubaciti u kesu sa pirinčem i ostaviti.
2. Fen
Najvažnije je dobro osušiti telefon, a do svih delova ne može da se dođe peškirom. Telefon nikada ne ostavljajte na suncu, nego uključite fen.
3. Usisivač
Usisivač bolje suši od fena, pa ako se kvašenje telefona dogodilo u kući, odmah ga uključite i prođite njime po svim delovima telefona.
4. Posip za mačke
Ko ima mačku - rešio je stvar! Posip ima neverovatnu moć upijanja vlage. Samo zagnjurite telefon u njega!
5. Majstor
Uključili ste telefon, napunili i on radi. Ipak ga odnesite kod majstora, naročito ako je u pitanju nov i skup model.
Video: Suv ajfon na dnu mora? Nije šala, ovaj par je izronio upaljen mobilni telefon i vratio ga vlasnici
(Telegraf.rs)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Krle
Kocanski pirinac se pokazao najboljim!
Podelite komentar
panic
ne mogu da verujem sta sam pročitao pa piše lepo svi novi telefoni mogu u vodu do 1m i do pola sata a telefoniranje na kiši sasvim normalno svakodnevno vidjam ovo je kao u seriji LUD ZBUNJEN NORMALAN
Podelite komentar
Ljube
Sa pojavom i sadasnjom upotrebom mobilnih telefona ,koji su sve vise ,a najmanje telefon ,koji i deca koriste ,vise lepog zivota nema ,prvo u kuci ,porodici ,a onda dalje . Nema ljudi .
Podelite komentar