BitMEX suosnivač kaže da će Bitcoin oboriti ATH dok skače na 87.000 dolara, a BTC Bull Token dostiže 4 miliona

A. V.
A. V.    
Čitanje: oko 4 min.
  • 0

Bitcoin ($BTC) je u ponedeljak ponovio prošlonedeljni rast na 87.000 dolara, ovog puta podstaknut optimizmom nakon izveštaja da bi carine predsednika Donalda Trampa, koje će biti objavljene 2. aprila, mogle biti ciljanije i manje restriktivne nego što se prvobitno očekivalo.

Dok se Bitcoin približava granici od 90.000 dolara, suosnivač BitMEX-a Artur Hejs predviđa da bi BTC mogao da nadmaši svoj istorijski maksimum bez prethodnog testiranja podrške na 76.500 dolara.

Početak sedmice donosi izraženiji bikovski sentiment, što se odražava i na novu pretprodaju tokena, koja je prikupila značajna sredstva u svojoj kampanji finansiranja, dostigavši ukupno 4 miliona dolara. Reč je o BTC Bull Token-u ($BTCBULL) – prvom projektu koji nagrađuje svoje vlasnike Bitcoin airdrop-ovima.

Ako Bitcoin nastavi svoj rast i probije ključne cenovne ciljeve, vlasnici $BTCBULL-a moći će da primaju Bitcoin isplate, čime će ostvarivati pasivan prihod sličan kripto rudarenju.

Za one koji žele da osiguraju svoju poziciju u ovom projektu, $BTCBULL je trenutno dostupan po ceni od 0.002425 dolara u naredna 24 sata, pre nego što cena poraste u sledećoj fazi pretprodaje.

Snažna kombinacija političkih promena i likvidnosnih katalizatora može pogurati cenu Bitcoina još više

U poslednja 24 sata, obim trgovine Bitcoinom je skočio za 120,27%, dostigavši oko 20,43 milijarde dolara, dok je njegova tržišna kapitalizacija porasla za 3,58% na 1,73 biliona dolara.

Bitcoin nije jedini koji beleži rast – i druge velike kriptovalute su krenule uzlaznim putem nakon što su se u nedelju pojavili izveštaji o mogućem blažem pristupu Trampove administracije prema carinama. Ethereum ($ETH), Ripple ($XRP) i Solana ($SOL) su porasli za 9,85%, 4,93% i 8,93%.

Iako se sada Trampove carine doživljavaju kao manje restriktivne, i dalje postoji zabrinutost da bi mogle dodatno podstaći inflaciju. Međutim, Hejs smatra da će taj inflatorni pritisak biti privremen – što je ključni argument u njegovom uverenju da bi Federalne rezerve mogle da se okrenu od politike kvantitativnog stezanja (QT) ka kvantitativnom popuštanju (QE).

📌 Pogledajte šta Hejs kaže na X-u

Istorijski gledano, ovakav politički zaokret predstavlja snažan signal rasta za Bitcoin, podržavajući Hejsovo viđenje da BTC može nadmašiti svoj prethodni maksimum. Ali Hejs ne predviđa samo novi rekord – on smatra da Bitcoin može preći 110.000 dolara i potencijalno dostići čak 200.000 dolara u 2025.

Dodatni likvidnosni katalizator mogla bi biti i mogućnost vraćanja SLR izuzeća (Supplementary Leverage Ratio), koje je privremeno uvedeno 2020. godine. Ova mera je omogućavala bankama da iz svojih proračuna isključe američke državne obveznice i depozite u Federalnim rezervama, čime su oslobodile kapital za kreditiranje i investicije. Njeno eventualno ponovno uvođenje moglo bi povećati likvidnost na finansijskim tržištima, što bi indirektno koristilo Bitcoinu.

Ovi bikovski katalizatori su u skladu sa stavom osnivača Strategy-ja, Majkla Sejlora, koji tvrdi da je rast Bitcoina usko povezan sa širenjem globalne M2 ponude novca. Globalni M2 je predviđen da pređe 109 biliona dolara, dok bi američki M2 mogao porasti sa sadašnjih 21,5 biliona na 22 biliona dolara do kraja godine.

📌 Sejlor objašnjava korelaciju između rasta M2 i BTC-a

Sejlor, kao i uvek, svoje reči prati delima – njegova kompanija Strategy je nedavno prikupila 711 miliona dolara kapitala putem Perpetual Strife Preferred Stock-a, kako bi dodatno povećala svoje Bitcoin rezerve.

Bikovski sentiment se, dakle, ne zasniva samo na spekulacijama – on se oslanja na konkretne političke i likvidnosne promene.

Sada, dok Bitcoin cilja nove visine, ne očekuju samo BTC investitori velike dobitke – raniji kupci BTC Bull Token-a takođe mogu videti kako se korisnost njihovih tokena otključava ako Bitcoin nastavi da raste.

Korisnost BTC Bull Token-a se otključava na ovoj BTC ceni

BTC Bull Token nudi svojim vlasnicima jedinstvenu funkcionalnost – nagrađuje ih stvarnim Bitcoinom svaki put kada BTC probije nove cenovne nivoe. Prvi airdrop se otključava kada Bitcoin dostigne 150.000 dolara, dok su naredne nagrade planirane na 200.000, 250.000 dolara i dalje.

Ako se Hejsova predviđanja ostvare, to bi značilo dva Bitcoin airdrop-a u narednih godinu dana – automatski nagrađujući vlasnike BTC Bull Token-a direktno u njihovim novčanicima, proporcionalno broju tokena koje poseduju.

Pored toga, kada Bitcoin dostigne 125.000 dolara, vlasnici BTC Bull Token-a će ostvariti dodatne pogodnosti kroz mehanizam automatskog spaljivanja tokena, što smanjuje ponudu i povećava vrednost preostalih tokena. Dalji burn-ovi će se dešavati na svakih 50.000 dolara rasta BTC-a, sa sledećim pragovima na 175.000, 225.000 dolara i dalje.

📌 Pratite BTC Bull Token na X-u

Ovakva korisnost je gotovo neviđena – slično je otvaranju pasivnog izvora prihoda koji isplaćuje stvarni Bitcoin, samo držanjem $BTCBULL tokena.

Omogućavanje ove multichain nagradne funkcionalnosti postignuto je kroz integraciju sa Best Wallet-om – vodećim nekastodijalnim Web3 novčanikom. Best Wallet podržava Bitcoin mrežu, omogućavajući sistem isplate BTC-a i mehanizam spaljivanja ERC-20 tokena – sve unutar jedne aplikacije.

Svi kupci pretprodaje moraju samo da drže $BTCBULL u Best Wallet-u, čime automatski postaju kvalifikovani za primanje Bitcoin nagrada.

Osigurajte izloženost Bitcoinu uz manju volatilnost tako što ćete se pridružiti pretprodaji BTC Bull Token-a

Za nešto više od mesec dana, BTC Bull Token je već prikupio 4 miliona dolara, čak i u uslovima kada je tržište bilo pogođeno negativnim vestima.

Investitori prepoznaju priliku da uđu u pretprodaju i steknu izloženost Bitcoinu bez direktnog suočavanja sa njegovom trenutnom volatilnošću. Kada token bude lansiran, vlasnici će biti u idealnoj poziciji da iskoriste očekivani rast Bitcoina koji predviđaju vodeći analitičari.

Posetite Bitcoin Bull Token

(Telegraf.rs/PR)

Video: Ovo je Fiat Panda koji se proizvodi u Kragujevcu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA