Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Stevan
Ko bi bio u stanju da zapamti sve šifre ako ih negde ne zabeleži?
ja
Prvo i osnovno svaki server koji nije zastićen nekim vidom enkripcije, a ima ih dosta odnosno ako nema neki sertifikat koji bi omogucio hypertext transfer protocol secure tzv. https je ranjiv. Lozinke na takvim serverima je priločno lako provaliti samo slušanjem ip adrese preko proxia. Uglavnom na serverima sama aplikacija (ako je dobra naravno) zasticuje svoje klijente i dodatnom salt metodom odnosno to je metoda soljenja pasworda sa dodatkom sha1 enkripcije za istu. Ako koristite password sa najmanje 10 karaktera koji su slovnobrojevnog karaktera uz kombinaciju velikih i malih slova, verovatnoća provale ovakvog pasworda je ravan nuli ukoliko server podržava prethodno pomenuta pravila. Tako da za provalu passworda nemožemo kriviti samo korisnika.
Sajber Kriminal u Srbiji
Stavite koju god hocete lozinku ja rusim sve sisteme i hakujem sve zivo.OCEKUJTE ME.Sajber Kriminal u Srbiji