"Čoveče, šta da kliknem, sve je na kineskom?": Misteriozni problem zbunio korisnika Facebooka

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Facebook, kao globalna društvena platforma, koristi se širom sveta, ali šta se dešava kada korisnici odjednom vide svoj nalog na nepoznatom jeziku, kao što je kineski? 

Nedavno je jedan od mojih prijatelja doživeo zbunjujući incident sa svojim Facebook nalogom. Nakon uobičajenog prijavljivanja, primetio je da je polovina interfejsa Facebook-a bila prikazana na kineskom jeziku, dok je druga polovina ostala na srpskom. 

"Čoveče, zašto mi je Facebook odjednom na kineskom?" pitao me je zabrinuto prijatelj, suočavajući se sa neočekivanim i zbunjujućim problemom. Iskren da budem, nisam odmah mogao da odgovorim na ovo pitanje. Nakon što sam malo istražio, shvatio sam da nekoliko faktora može dovesti do ove situacije.

Prvi i najčešći uzrok je greška u podešavanjima korisničkog naloga. Korisnici mogu slučajno ili kroz neku interakciju promeniti jezik svog naloga, što dovodi do iznenadne promene. Da biste to ispravili, jednostavno idite na podešavanja jezika u vašem Facebook nalogu i vratite na željeni jezik. Međutim, mi smo u ovom slučaju proverili podešavanja i jezik je uredno bio podešen na Srpski.

Facebook kineski bag Printskrin: Facebook

Drugi mogući uzrok može biti povezan sa pregledačem koji koristite. Ako je vaš pregledač podešen na drugi jezik, može doći do automatske promene jezika na Facebooku. Iako je kineski jako čudan izbor, priznajemo. Proverite i prilagodite podešavanja jezika u vašem pregledaču.

Treći faktor može biti kompromitovanje naloga. Ako su hakeri pristupili vašem nalogu, mogu promeniti podešavanja jezika kao deo svojih aktivnosti. U ovom slučaju, promenite lozinku i aktivirajte dvofaktorsku autentifikaciju.

Pored ovih, postoji i mogućnost da dođe do grešaka u samom sistemu Facebooka, što dovodi do automatske promene jezika. U ovakvim situacijama, korisnici bi trebalo da kontaktiraju podršku Facebooka za dalju pomoć.

Nakon nekoliko osvežavanja stranice, problem se naizgled sam rešio, što ukazuje na to da je moguće da je problem bio privremen i vezan za greške u softveru ili pregledaču. Važno je redovno pratiti sigurnost naloga i ažuriranja kako bi se izbegli slični problemi u budućnosti.

U zaključku, iako iznenadna promena jezika na Facebooku može biti zbunjujuća, postoji više praktičnih rešenja za rešavanje ovog problema. Od ručne promene jezika u podešavanjima, preko provere podešavanja pretraživača, do jačanja sigurnosnih mera naloga - korisnici mogu lako povratiti kontrolu nad svojim Facebook-om.

(Telegraf.rs)

Video: Pripejd registracija u Yettelu i preko Portala eUprave

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA