Razbijen mit? "Bumeri" su oprezniji u digitalnom svetu od milenijalaca i generacije Z

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Upotreba savremene tehnologije često se povezuje sa mlađim generacijama, ali nova studija pokazuje da to nije uvek slučaj, posebno kada je reč o sajber-bezbednosti. Istraživanje koje je sproveo švedski gigant u oblasti autentifikacije, Yubico, otkriva da generacija "bumera" zapravo ima bolje navike kada je reč o sajber bezbednosti u poređenju sa mlađim generacijama.

Ljudi rođeni od kraja Drugog svetskog rata do početka sedamdesetih, poznati kao "bumeri", izgleda da su oprezniji kada je reč o zaštiti svojih onlajn naloga. Ovo je zaključak istraživanja koje je obuhvatilo dve hiljade ispitanika iz SAD i Velike Britanije.

Samo 20 posto pripadnika bumera koristi iste lozinke za više naloga, dok taj procenat kod milenijalaca iznosi čak 47 posto. Čak i pripadnici generacija X i Z nisu daleko od tog broja, sa 38 i 39 posto ispitanika koji koriste iste lozinke za više naloga.

Slična slika vidi se i kada je u pitanju čuvanje podataka o kreditnim karticama na internet nalozima. Samo 19 posto pripadnika generacije bumeri to čini, dok je procenat kod generacija X, milenijalaca i Z znatno veći, između 33 i 37 posto.

Međutim, ovakvi rezultati ne znače da su bumeri prezervativni po pitanju tehnologije. Zanimljivo je da je upotreba višefaktorske autentifikacije (MFA) najraširenija među pripadnicima generacije Z, sa 59 posto korisnika, dok bumeri i milenijalci ne zaostaju mnogo sa 53 i 48 posto.

Iako su informacije koje nam pruža ovo istraživanje zanimljive, one takođe ukazuju na potrebu za edukacijom svih generacija u cilju povećanja sajber bezbednosti. Kao kompanija koja se specijalizovala za MFA tehnologiju, Yubico je objavio i nekoliko saveta za sajber bezbednost, u nadi da će unaprediti bezbednosne navike kod svih generacija.

(Telegraf.rs)

Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA