≫ 

Evo koliko brzo ransomware napad šifruje vaše podatke

 ≫ 

Istraživači su ispitali koliko brzo ransomware šifruje podatke - u nekim slučajevima to traje samo nekoliko minuta

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Milivoje
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Milivoje

    29. mart 2022 | 17:56

    Backup, backup i samo backup. Medju "nama" informaticarima, postoji poslovica, da je "sistem dobar onoliko koliko je sveza zadnja kopija". U mene, posto znam neretko da posecujem i Dark Web, i divlje neke stranice, a-la Iran, Nigerija, Indija i sl....desi se da sistem zasteka. Jednom, supruga zove, iz cista mira, vidi, kaze, nestaju ikonice sa Desktopa. Kad, lola, tamo odnekud, poslao ucenjivacki softver (ransomware). I naravno, posto je zadnja kopija od sinoć, samo restart-restore, i zdravo djaci. Iako, ruku na srce, ima jedan programcic,kojeg sam otkrio negde u "uglu Interneta" , nekada davno, a zove se WinrollbackPE, (ovo PE znaci Private Edition). E on vam ne da da se sitstem zarazi. A nije antivirus. Taj softver je kupila neka Švajcarska ili Nemacka AV kuća (poznata...ne mogu se setiti imena), i ne mozete ga vise kupiti, jer bi, naravno, propale sve antivirusne kompanije i sistemi zastite. A radi tako, sto pravi istu verziju FAT tabele od ranije (kad ga zakljucate), tako da ako se desi havarija, vi samo 'ladno iskljucite iz struje (bukvalno), racunar, i upalite. Ne, nece javiti gresku, niti prijaviti skeniranje sistema zbog "....lose je ugasen racunar bla, bla, bla...", jer greske nema? A nema ni promena na sistemu (posto prekopira staru verziju FAT preko nove), i nastavite raditi. Nema dalje. A nema ni te prethodne opasnosti. Samo, da znate, kad ga zakljucate, nema nikakvih promena u sistemu. Sve sto se od tad desava, postaje privremeno, dok je upaljen pc. Cool.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA