Amerikanci dodali Kaspersky na listu kompanija koje predstavljaju rizik po nacionalnu bezbednost SAD-a
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Bojan B.
- Jedine 2 kompanije koje "ne predstavljaju opasnost" po nacionalnu bezbednost, a iz ove su branše, su McAfee i Symantec. Evo i zašto - u potpunom su vlasništvu firmi iz SAD i prihvatile su zahtev raznih bezbednosnih agencija SAD da u svoj softver ugrade tkz. back door ili "mala vrata" kroz koje pomenute agencije mogu neopaženo da pristupe tudjim računarima. - Plus što se državnim institucijama i organima "preporučuje" da instaliraju proizvode od pomenute 2 firme. Znači, ništa KAV, Trend Micro, Sophos, ESET, AVG-Grisoft...
Zeljko
nego sta !!!