NEKAD I SAD: Pogledajte kako se menjao Gmail (FOTO)
Gmail najpopularniji mejl servis na svetu ove godine obeležava desetogodišnjicu postojanja. Pojavio se davne 2004. godine, a tokom vremena promenio je nekoliko izgleda i dodavao razne funkcije.
Pogledajte kako je Gmail evoluirao tokom poslednje decenije.
2004. godina: Početak
Prema Google predanjima, jedna od korisnica se žalila kako većinu vremena provodi tražeći mejlove koristeći razne servise, i pitala je ovu kompaniju da joj pomogne u tome. Ovo je navelo inženjere da počnu sa radom na Gmail-u, a za njega su izdvajali samo 20 odsto radnog vremena. Popularni servis ostao je u beta fazi sve do 2009. godine, pet godina nakon njegovog lansiranja.
2006. godina: Chat i kalendar
Ove godine je Gmail počeo da se širi veoma brzo. Google je u februaru objavio chat, Gmail za domene tri dana kasnije, i u aprilu kalendar.
2010. godina: Priority Inbox
U avgustu ove godine Gmail je dobio "Priority Inbox" koji je podelio dolazeće mejlove u tri foldera: "Important and unread", "Starred", i "Everything else". Ovo je pomoglo korisnicima da sami podešavaju koji mejlovi su im bitni, kako bi izbegli razne reklame i pretplate koje stižu svakodnevno.
2011. godina: Promena dizajna
Novi dizajn smanjio je prenatrpanost koju je imao prethodni. Prikazivanje profilnih fotografija dodato je u konverzacije, HD teme, kao i opcija za podešavanje prikazivanje inbox-a kao "comfortable", "cozy", i "compact" u zavisnosti od veličine ekrana korisnika.
2013. godina: Kategorije
Ovo je dodatno smanjilo natrpanost u sandučetu, tako što je dolazeće mejlove podelio u tabove u zavisnosti od toga kojoj kategoriji pripadaju. Mejlovi sa društvenih mreža biće smešteni u tab “Social”, reklame u “Promotions” i tako dalje.
2008. godina: Gmail za Android
Prva aplikacija bila je dostupna za T-Mobile-ov G1 telefon. Danas se ona skida sa Play Store-a i preuzeta je skoro milijardu puta.
2011. godina: Gmail za iOS
Dugoočekivana Gmail aplikacija za Apple-ov operativni sistem konačno je stigla u novembru 2011. godine. Aplikacija je od tada često apdejtovana i sada korisnicima omogućava prebacivanje između pet različitih naloga.
(Telegraf.rs / Izvor: mashable.com)
Video: Preživeti AI revoluciju: Mark Brigs ekskluzivno za Telegraf.rs o budućnosti novinarstva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Đani
Oduvek je bio konfuzan i besmislen, čas nešto ubacuju, pa izbacuju, ne zna se koja je božja volja. Prvo su imali Talk, pa Buzz, G+, pa Hangout... i niko živi to uopšte ne koristi!
Podelite komentar
Belogradjan
Mnogo je bio bolji stari ovaj novi nepregledan konfuzan i jos gore bez pitanja promene okruzenje
Podelite komentar