Budućnost kvantnog računarstva je daleko: Jedna izjava srušila vrednost kompanija za 5 milijardi dolara
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Рђосав Z
- квантни рачунари су немогућа мисија. Погрешан концепт, то се Ричард Фејнман нешто глупирао, а нико није имао cojones да му каже да му је идеја - глупа. Глупа као и хладна фузија, или "вештачка интелигенција"...
Vladimir
Postojeći računari su postali značajni napretkom elektronike, koja proizvodi fizičke delove za računar, koje zovemo HARDVER. Onda se na taj hardver nadomestio i SOFTVER, pa se napravilo kolo napretka, koje je izrodilo korisne sprave, mašine. O ovoj novoj vrsti računara, zovu ih kvantni nema nigde priče o hardveru, odmah se priča o softveru. Priča so o softveru koji će izvršavati hardver koji tek treba da se napravi. Cela ova priča ne ide tokom, kome se može predvideti uspeh. Naravno, ako se privuku investitori i pokupi novac, onda je to uspeh ali ne u stvaranju proizvoda već u stvaranju profita.
Перагеније
"da će kvantni računari biti stvarno upotrebljivi tek za 20 godina" - АХ, као она легенда о Т. Џ. Вотсону: ""I think there is a world market for maybe five computers""...