Microsoft kaže da je CrowdStrike prekid uticao na mnogo više uređaja nego što je prijavljeno
Microsoft navodi da je glavni uzrok štete činjenica da CrowdStrike-ov softver operiše na nivou kernela operativnog sistema
Nedavni globalni IT pad koji je zahvatio brojne velike kompanije, uzrokovan greškom u softverskom ažuriranju CrowdStrike-a, imao je daleko veći obim nego što se prvobitno mislilo, otkriva Microsoft.
Microsoft je u novom blog postu objavio da je stvarni broj pogođenih uređaja mnogo veći od prvobitno prijavljenih 8,5 miliona Windows računara.
Prema Microsoft-u, ova brojka predstavlja samo mali deo stvarno pogođenih uređaja, jer su u računanje uključeni samo uređaji koji su delili izveštaje o padu sistema.
Većina miliona pogođenih računara je sada popravljena, ali industrija i dalje istražuje kako je ovako ozbiljan problem mogao da se desi. Microsoft navodi da je glavni uzrok štete činjenica da CrowdStrike-ov softver operiše na nivou kernela operativnog sistema, što znači da je greška u ažuriranju uticala na čitav sistem, prouzrokujući poznati "Blue screen of death", odnosno plavi ekran smrti.
Kako bi se sprečile slične situacije u budućnosti, Microsoft radi na smanjenju potrebe za kernel drajverima i planira da bliže sarađuje sa trećim stranama kako bi osigurao bolje prakse prilikom uvođenja ažuriranja. CrowdStrike je saopštio da je do prošlog četvrtka 97 procenata pogođenih uređaja ponovo online.
(Telegraf.rs)
Video: Kula Beograd zasijala u čast Zorane Arunović i Damira Mikeca
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.