Apple više neće popravljati zlatni Apple Watch od 17.000 dolara
Prema internoj odluci kompanije Apple, svi modeli prve serije Apple Watch-a, uključujući luksuzni model od 18-karatnog zlata, sada su zvanično "zastareli", što znači kraj podrške
Kada je Apple 2015. godine predstavio svoj zlatni Apple Watch od 18 karata, cena od 10.000 do 17.000 dolara bila je samo za one sa dubokim džepovima. Nakon šest godina, Apple je sve modele prve serije Apple Watch-a, uključujući i ovaj zlatni luksuzni model, označio kao "zastarele", prema izvorima sa portala MacRumors.
Oznaka "zastareli" od strane Apple-a znači više od prestanka softverske podrške, koja je za ovaj model, poznat kao Series 0, završila još 2018. godine sa watchOS verzijom 4.3.2. Ovo je i kraj hardverske podrške, što znači da kompanija više neće pružati delove, popravke ili zamenske usluge.
Nastao kao "projekat strasti" bivšeg glavnog dizajnera Apple-a, Džoni Ivsa, ovaj zlatni Apple Watch viđen je na rukama uticajnih ličnosti, uključujući nemačkog modnog dizajnera Karla Lagerfelda. Kada je lansiran, bio je to Apple-ov prvi pokušaj ulaska u tržište luksuznih satova, ali zlatni model trajao je samo godinu dana pre nego što je Apple prešao na jeftinije keramičke i kasnije titanijumske verzije.
Za one koji žele da očuvaju svoje skupe satove, klasični proizvođači luksuznih satova kao što su Cartier, Patek Philippe i Rolex pružaju mogućnost prvostepenih popravki tokom dugog vremenskog perioda. Sada, vlasnici zlatnog Apple Watch-a će morati da se oslone na treće strane za popravke, da sami zamene baterije ili, ako ne radi, da ga jednostavno nose zbog stajlinga.
S obzirom na cenu i prestiž koji je dolazio sa zlatnim Apple Watch-om, ova odluka mogla bi podstaći diskusije o vrednosti i dugovečnosti tehnoloških proizvoda u poređenju sa tradicionalnim luksuznim dobrima.
(Telegraf.rs)
Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kimi
Što se tiče digitalnih satova generalno, treba ih uzeti s znanjem da im je vek ogranične, otprilike kao i telefoni koji izađu te godine. Dakle, mogući period rada im je od 2 do 5-6 godina. Nakon toga ili neće raditi ili će najjeftiniji u tom trenutku imati bolje funkcije. E tu dolazimo do toga da će dobar mehanički sat, uz održavanje, trajati skoro u nedogled, a mislim da ni sa kvarcnim neće biti problema. Što je najbitnije, kompanije koje ih prave će skoro uvek imati potrebne delove za zamenu. Ako mene neko pita, digitalni sat verovatno nikada, ako je u ovakvoj formi. Ekrane na telefonima povećavaju, a još ću tipkati na ekranu od 2 i nešto inča. Kako da ne.
Podelite komentar