Sve više ljudi želi da radi u HR sektoru, evo i zašto
Naime, svojim znanjima i veštinama oni privlače, regrutuju i zadržavaju kvalitetne zaposlene koji doprinose rastu i razvoju kompanije.
Stoga je ovo jedno od traženijih i bolje plaćenih zanimanja koje danas možete obavljati.
6 razloga zbog kojih je karijera HR menadžera veoma atraktivna
1. Direktan uticaj na organizaciju i atmosferu u kompaniji
Mogućnost da zaista napravite razliku i da se vaš glas čuje jedna je od najprivlačnijih strana ovog posla. Menadžeri za ljudske resurse značajno utiču na organizaciju kompanije, kao i na oblikovanje i održavanje pozitivne kompanijske kulture. Oni razvijaju i implementiraju programe koji promovišu zdravije radno okruženje, neguju različitost i inkluzivnost, povećavaju zadovoljstvo i efikasnost zaposlenih. Zahvaljujući dobrim HR menadžerima, zaposleni se na radnom mestu osećaju cenjeno, motivisano i zadovoljno, a kompanija nesmetano napreduje.
2. Pomaganje drugima
Ostvariti pozitivan uticaj na tuđe živote jedna je od najlepših strana ovog zanimanja. Naime, HR menadžeri su često uključeni u rešavanje konflikata na radnom mestu, davanje karijernih saveta i pružanje podrške zaposlenima tokom ličnih i profesionalnih izazova. Privilegija da utiču na dobrobit svojih kolega i njihov karijerni uspeh za mnoge HR menadžere predstavlja jedan od glavnih razloga zašto svako jutro odlaze na posao motivisani.
3. Kreativne i zanimljive odgovornosti
HR menadžerima nikada nije dosadno. Njihov posao sastoji se iz različitih odgovornosti i zadataka, zbog čega im je radni dan dinamičan, pun izazova i, iznad svega, ispunjen. Stručnjaci za ljudske resurse uključeni su u brojne aktivnosti, poput regrutacije, treninga zaposlenih i održavanja dobre atmosfere u kompaniji. Svaki dan na poslu HR-a je priča za sebe, stoga je ovo zanimanje idealno za one koji vole kreativan i zanimljiv posao.
4. Sjajno za komunikativne osobe
Zaposleni u sektoru za ljudske resurse obavljaju izuzetno dinamičan posao jer, zahvaljujući svojoj poziciji, imaju prilike da upoznaju gotovo svakog zaposlenog u kompaniji. Stoga je ovo zanimanje sjajan izbor za komunikativne osobe koje vole da upoznaju nove ljude, sklapaju prijateljstva i vode zanimljive razgovore. Međutim, čak i oni koji misle da im nedostaju ove osobine, treba da znaju da se i one, kao i sve druge veštine, uče. Pohađanjem kvalitetne ustanove usvojićete i moderne HR tehnike, ali i takozvane mekane veštine kao što su komunikacija i timski rad.
5. Mnoštvo prilika za lični razvoj
Karijera menadžera ljudskih resursa pruža razne mogućnosti za profesionalni razvoj i napredak. Uz odgovarajuće iskustvo i profesionalne sertifikate, zaposleni u ovom sektoru se mogu specijalizovati za neke od najtraženijih oblasti HR-a, kao što su privlačenje i zadržavanje talenata, razvoj zaposlenih i beneficije, odnosno mogu dospeti do atraktivnih pozicija u kompaniji, kao što je pozicija direktora ljudskih resursa.
6. Odlična plata i velika potražnja
Značaju i odgovornosti HR sektora odgovaraju plata i potražnja za ovim stručnjacima. Naime, prema podacima sa LinkedIna, trenutno je 78.800 otvorenih radnih mesta u EMEA regionu i više od 30.000 kompanija se bavi menadžmentom ljudskih resursa. Očekuje se da će potražnja za HR profesionalcima skočiti između 8 i 26% u narednom periodu. Osim toga, zarade ovih stručnjaka na teritoriji Evrope izuzetno su primamljive i kreću se između 17.700 i 60.000 evra godišnje.
Kako da započnete karijeru u ovoj oblasti?
Kao što vidite, rad u sektoru za ljudske resurse rezervisan je za komunikativne i dinamične osobe koje žele da na svom radnom mestu daju značajan doprinos, uz neometan lični razvoj i napredak.
Za započinjanje HR karijere potrebna su vam odgovarajuća znanja pomoću kojih ćete moći da razvijate i implementirate profitabilne metode za regrutaciju i zapošljavanje, motivaciju i nagrađivanje zaposlenih, trening i razvoj, jačanje produktivnosti i građenje karijere. Pored toga, neophodno je da poznajete analitičke tehnike poput metode skupljanja specijalističkih podataka o zaposlenima i tehnike obrade i analize kako biste mogli da izračunate koliko svaki zaposleni donosi profita kompaniji, koliko ga vredi nagraditi i kakvu vrstu posla i zaduženja mu treba dati da bi preduzeću obezbedio još bolje rezultate.
Iako možda zvuči da ova znanja ne može da stekne svako, iskustvo govori da ih je moguće usvojiti i za 9 do 12 meseci kvalitetnog školovanja u ustanovi kao što je BusinessAcademy. Njen program Menadžment ljudskih resursa namenjen je kako onima koji tek planiraju da zakorače u uzbudljiv svet HR menadžmenta, tako i HR početnicima koji žele što brže da napreduju u ovoj oblasti i stručnjacima s iskustvom koji žele da prate najnovije HR trendove, osiguraju maksimalne rezultate i povežu se sa drugim HR stručnjacima iz regiona.
Uz posvećene predavače sa iskustvom rada u velikim kompanijama, polaznici usavršavaju i specijalizuju svoja znanja iz oblasti razumevanja HR procesa, naprednih tehnika regrutacije, efikasnog upravljanja timovima, upotrebe digitalnih alata, kreiranja efikasnih HR strategija i razumevanja zakona i propisa.
Iz ove ustanove poručuju da polaznici sami biraju da li će nastavu pohađati iz učionice ili na daljinu, putem najsavremenije platforme za online učenje. Takođe, na BusinessAcademy polaznici imaju priliku da polažu ispite za najtraženije internacionalne sertifikate koji će im otvoriti mogućnost rada na svetskim tržištima, a kako bi se za to dodatno pripremili, na raspolaganju su im i besplatni kursevi iz engleskog i nemačkog jezika, kao i brojni drugi resursi za planiranje i razvoj karijere.
Ukoliko želite da postanete stručnjak za stvaranje jakih profesionalaca i nezaobilazni deo svake kompanije, prijavite se na vreme.
(Telegraf.rs/PR)
Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Pricam ti pricu
Tacnije ne rade mnogo za tu platu jer je to izmisljeno sminka zanimanje. Cesto ne znaju nista o psihologiji radnika, ne znaju organizaciju firme i procese rada, ne znaju komunikaciju,ne znaju zakone o radu i sluze za otkaze koje takodje ne znaju da daju sa pravnim osnovom.Nekadasnji kadrovici za njih su 100 puta sposobniji.
Podelite komentar
Grozno
Sam naziv menader za ljudske resurse je robovlasnički. To realno nije posao.
Podelite komentar
DENI
Da je to tacno i istina, nebi hrvati odlazili masivno u svijet da rade. Niko neide iz dobrote od kuce.
Podelite komentar