≫
Socijalni mediji – vreme je za globalnu zakonsku akciju protiv dezinformacija
≫
Prof. Dr Orhan Dragaš piše o društvenim medijima i njihovoj ulozi u širenju dezinformacija, posebno u veoma kritičnom vremenu pandemije kada dezinformacije mogu ugroziti živote. Kako piše, imajući u vidu široki doseg i moć društvenih mreža, nameće se potreba za drugim sistemima i institucijama koje će učestvovati u regulaciji sadržaja na društvenim mrežama.
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Belfagor
Ko je merodavan da kaže šta je istina a šta laž?