MITOVI O FREELANCE PROGRAMIRANJU: Evo koje zablude morate da razbijete već danas

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Programer
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Programer

    15. avgust 2020 | 15:09

    Ovo je nepotpuna slika na drugu stranu. Što se kupaca tiče oni teže da plate isto/manje. Da li to uračunava troškove rada (prostora, oprema, energija, itd), ulaganje u rast i oglašavanje, razna osiguranja, sporednih stvari (računovodstvo, advokati, prevoz, podrška, ...) i slično ne menja činjenicu da sve to na kraju mora da se plati. Ako radite samo te pare dobijate na ruke pa deluje više ali imate i sve te ishode i samo deo tih para zadržavate "za sebe". Ako zakidate na ostalim ulaganjima to će se itekako videti. Drugo, sami ste zaduženi za pronalaženje posla, što znači da će nekad para "biti puno" a nekada će biti "suva sezona". Kada to uprosečite dobijate realniju sliku. Na kraju treba da znate i za sledeće: misterijama je bezbednije da rade sa firmama jer one teže nestaju, stabilnije su a, i ako nestanu, mogu doći do njihovih bivših zaposlenih. Zbog toga su manje voljni da plate nekog "Milisava". Dalje, vrsta posla je drugačija. Najčešće se rade mali proizvodi ili delovi proizvoda bez dugoročnog razvoja. To lakše trpi "ofrlje programiranje" ("drži bure vodi dok majstori ne odu" lakše i češče prolazi) pa je kvalitet smanjen ali je rad brži. Zbog toga se programeri "na duže staze" i "na kratke staze" često ne "mešaju" najbolje. Na kraju, šta želite da postignete? Da počnete nešto i zauvek ostanete samo to ili želite da napredujete u hijerarhiji? Ako osnujete svoju firmu to više nije to.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA