Ne znate odakle da počnete učenje programiranja? Ovo su 3 najtraženija programska jezika
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
neko iz mase
Programer koji ne zna C ( ili neku varijaciju ) je kao lekar koji ne zna da koristi stetoskop. Prvo C , nauciti kako masina radi pa onda fensi jezici
Marina
Neozbiljno je ne pomenuti C#.NET (CSHARP DOT NET), ASP.NET i PHP jer najvise ozbiljnih aplikacija u Srbiji i svetu se radi u ovim programskim jezicima. Takodje niko ne pominje Delphi i Lazarus, a bez njih skoro da nema dobrih industrijskih i knjigovodstvenih aplikacija. Java je veoma stari programski jezik koji je i dalje aktuelan (ali nije toliko yastupljen da treba da ga stavljate na pijadestal), JavaScript se koristi uglavnom u web dizajnu, a Python se najvise koristi za eticko hakovanje i pentesting (Python je interpreter, nije compiler, pa opet nije jasno zasto ga kujete u zvezde, mozda vam se svidja naziv ovog programskog jezika ?).