Kako da "stavite katanac" i zaštitite svoj Viber nalog od pogleda znatiželjnika?
Ukoliko vaš privatni ili službeni kompjuter, na kome koristite desktop verziju Viber aplikacije, koristi više ljudi, preporučljivo je da svoj nalog obezbedite i lozinkom (ako se već u Windows ne logujete sa sopstvenim profilom).
Ukoliko poželite da se na takav način zaštitite od znatiželjnika, iz Vibera podsećaju korisnike kako da postave lozinku na desktop aplikaciju:
Klikom na meni More (Više / tri horizontalne crte) > pa zatim na Set a Viber Screen Lock (Postavi lozinku za zaključavanje ekrana).
🔒💻 When using Viber for Desktop, you have the option to set a password to lock Viber so your chats stay yours only, even if you’re sharing a computer with others.Go to More > Set a Viber-screen Lock.Download on your computer: https://t.co/en0Sg60xAA#CyberSecurityMonth pic.twitter.com/IihPYiMjdz— Viber (@Viber) October 21, 2021
Viber je nedavno uveo i funkciju nestajućih poruka u grupnim razgovorima, koja je u pojednačnim prepiskama dostupna još od juna 2020. godine.
Učesnici grupnih razgovora sada mogu jednostavno da uključe ili isključe tu mogućnost u bilo kom grupnom četu i da na taj način odrede da li žele da poruke nestanu nakon 10 sekundi, jedan minut, jedan sat ili jedan dan posle čitanja.
(Telegraf.rs)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.