“BUSYBEE SKY KINGDOMS” OSVOJILA KORISNIKE: Novu domaću Android igricu napravili mladi IT talenti
Za samo dva dana, koliko postoji na Google Play prodavnici, igrica "BusyBee Sky Kingdoms" osvojila je sve simpatija korisnika.
Pčelica nebeskih kraljevstava postavlja vas u ulogu male vredne pčelice koja leti po ekranu i skuplja poene, a za svoj vredni rad dobija i bonus u funkcionalnim poenima. Namenjena je kako starijima, tako i najmlađima budući da nema nasilnih elemanata. Platformskog je tipa, omogućava vam da napredujete, postaje sve složenija, a do cilja nailazite na mnogo dodatnih prepreka.
Igrica je besplatna i vrlo profesionalno odrađena. Zabavna, izuzetno grafički i zvučno bogata, a audio-efekti vas neće ostaviti ravnodušnim.
Najviše korisničkih komentara odnosi se na sjajnu grafiku, odlične performanse, i fenomenalan napredak koji se uočava prelaskom na više nivoe.
Ukoliko vam kažemo da su ovu igricu napravila dva svršena srednjoškolca, sada studenti Vukašin Laušev (18) i Nenad Preradović (19), stvari postaju još zanimljivije.
Naime, dva najbolja druga, rano su shvatila da imaju dar za informatiku i grafički dizajn, pa su početkom četvrte godine počeli rad na svom projektu. Koliko njihovo delo vredi govori i prvo mesto osvojeno na takmičenju "John Von Neumann" u Mađarskoj, gde su pohvaljeni da su jedini doneli "informatički proizvod", a svetski stručnjaci predvideli su im sjajnu karijeru.
Međutim, škola nija imala razumevanja za ovakav jedan projekat, borbu mladih ljudi da obezbede finansijska sredstva, završe svoj rad, a potom i srednjoškolsko obrazovanje.
Mesec dana pred kraj četvrte godine primorani su da napuste Tehničku školu "Ivan Sarić" u Subotici, ali su srednjoškolsko obrazovanje ipak priveli kraju u Tehničkoj školi "Mihailo Pupin" u Kuli.
O radu na igrici, jedan od kretaora Nenad Preradović kaže da je bio dinamičan, ali i zahtevan. Nailazili su na probleme, ali ih i uspešno rešavali, a pre svega mnogo naučili.
- Trebalo nam je više od 11 meseci da od jedne ideje dođemo do proizvoda koji je spreman za širu javnost, odnosno market. Hteli smo da napravimo igru koja će biti opuštena. Bez preterane akcije, bez nerviranja, igru u kojoj ce moći da uživaju svi, kako najmlađi tako i oni najstariji, kaže Nenad i dodaje:
- Da bi to postigli, morali smo da napravimo razumljiv meni i kontrolni sistem, nezavisno od toga iz koje su države naši korisnici i koji jezik govore. Potrudili smo se da igru prezentujemo i sprovedemo u delo u potpunosti u 2D-u jer smatramo da se mnogi stariji igrači još sećaju dana kada su na Nintendu, i sličnim konzolama, igrali igre poput Super Marija, i nisu znali za "čari" 3D grafike.
Krenuli smo od te ideje, ali znali smo i da novijim generacijama to neće biti dovoljno. Zato smo odlučili da igru (iako u 2D-u) obogatimo detaljima, sitnicama, animacijom svih karaktera i predmeta. Komentari su za sada fenomenalni, ne samo zahvaljujući grafičkom stilu vec i muzičkoj podlozi, zvučnim efektima i naravno vibracijama koje smo implementirali u igru - objašnjava Nenad, jedan od stvaralaca "BusyBee Sky Kingdoms".
Veliki potencijal ovih mladića prepoznala je ne samo informatička zajednica koja je putem sajta indiegogo.com uputila podršku, već i Visoka škola za informacione tehnologije, računarski dizajn i savremeno poslovanje ITS, obezbedivši stipendiju za školovanje ovih talentovanih mladih ljudi.
"BusyBee Sky Kingdoms" ugledala je svetlost dana zahvaljujući podršci kompanije Internet Group, koja je Nenada i Vukašina, odnosno game studio PixUnit i njihov projekat, podržala kao svoj interni start up projekat.
(Lj. V.)
Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
romanticni zmaj
Svaka cast momci :-)
Podelite komentar
Aleksa
Ja im zelim uspeh (koji za sad ne vidim) , i neka znaju da im predstoji ogroman marketinski trud ako zele da igrica bude , bar, primecena u svetu !!!
Podelite komentar
Siniša
Momcima svaka čast. A škola koja koči umesto da podržava ovakve talente ne zaslužuje zvanje škole.
Podelite komentar