Video-oglašavanje najznačajniji vid i budućnost marketinga. Evo i zbog čega

  • 0

Video menja lice savremenog poslovanja. Sam video nije neka novost, ali je njegova primena u poslovanju transformisana na razne načine. Potrošački apetit za video-materijalom raste. Prema podacima koje navodi magazin „Ink”, za pet godina video je zauzeo preko 80 odsto digitalnog saobraćaja.

Pred vama su neke mogućnosti videa koje Ej Džej Agraval, preduzetnik i osnivač platforme za poslovno umrežavanje „Alumnifaj“(Alumnify), vidi kao budućnost u uspešnom marketingu.

Pristupačan video-sadržaj

Danas video više nije skupa igračka. Moguće ga je napraviti jeftinije nego ikada pre zahvaljujući poboljšanoj tehnologiji i sve većem broju platformi za efikasnu distribuciju tog sadržaja. Umesto da troše velike sume novca na razne druge sadržaje, manje kompanije mogu sa mnogo manje novca da kreiraju kvalitetan video-sadržaj kojim će brzo i lako doći do svojih klijenata. Osim videa sa živim glumcima, što je takozvani „live action“, sve popularniji oblik videa su animacije, kao i kombinovani video-materijali.

Neuporedivo bolje ciljanje željene publike

Uz društvene kanale kao što su Fejsbuk i Tviter, koji nude opcije za video-oglašavanje, i Gugl,koji sada nudi pretragu video-oglasa, marketinškim stručnjacima je mnogo lakše da ciljaju specifične grupe korisnika na temelju demografskih odlika, ponašanja, želja i još mnogo toga.

Ova mogućnost je dobra vest za sve zaposlene u marketingu, jer potrošači postaju sve izbirljiviji  pri odabiru sadržaja koji žele da gledaju. Korisničke potrebe, u kombinaciji sa sve većim brojem puteva do potencijalnih kupaca na smislen način, čine ciljane oglase još važnijim u 2016. Dobar primer, po navodima „Adweeka“, jeste  „Dannon“, jedan od prvih brendova koji je pokrenuo kampanju na LiveRail platformi na Fejsbuku i uspešno dosegao 90 odsto ciljane publike.

Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Kratki oblik video-sadržaja

Umesto da troše novac na proizvodnju jednog visokobudžetnog videa, kompanije mogu da ulože  manje količine novca na kraće oblike videa kojima se obraćaju specifičnoj publici, što znači češće objavljivanje, više relevantnih video-sadržaja. Ove kraće forme videa omogućuju manjim i srednjim kompanijama da budu primećene, kao i da lakše i brže postanu „vidljive“ na pretraživačima.

Povećana automatizacija

Automatizovani sistemi za sve, od objavljivanja sadržaja do rezultata praćenja, omogućuju marketinškim stručnjacima da lakše upravljaju i vode svoje kampanje, bez potrebe za uključivanjem marketinških agencija. Osim toga, osnovi video-produkcije i kreacije se danas mogu savladati lako i brzo putem specijalnih edukativnih programa, te kompanije sve ćešće žele marketinške stručnjake koji i sami mogu da se bave kreiranjem video-sadržaja.

Tu su takođe i platforme poput Ad espresso, koji automatizuje kampanje na Fejsbuku, kao i platforme koje omogućavaju lako pronalaženje frilensera (UpWork, Virect, itd) koje sada omogućuju marketinškim profesionalcima da znatno olakšaju i ubrzaju rad.

Foto: Pixabay.com Foto: Pixabay.com

Mobilni korisnici su važni

Ovo nije više nikakvo iznenađenje: mobilni uređaji su sve važniji i preko njih se odvija oko polovine celokupne digitalne video-potrošnje. Video-marketing nije ograničen samo na TV kao medij; mobilni uređaji predstavljaju izvrstan način za intimno povezivanje sa klijentima bilo gde, u bilo koje vreme, na temelju njihovih individualnih kriterijuma.

„Dok onlajn video jeste u fokusu mnogih kompanija već neko vreme, njegova primena u poslovne svrhe je tek grebanje po površini. Video će postati novi ‘kralj’ marketinga u 2016, a oni koji mogu da kreiraju video-sadržaj ili utiču na njega imaće veliku prednost na tržištu“, navodi Agraval za „Ink“.

Ako želite da steknete tu prednost i savladate savremene metode video-montaže, postprodukcije reklama i uvodnih špica, kao i da spoznate kako da  kreirate specijalne efekte i video-animacije, bavite se obradom zvuka, to sve možete učiniti putem edukativnih programa koji su dostupni i kod nas.

(Telegraf.rs)

Video: Vujanić: U Srbiji je propisano da odeća ne sme da ometa bezbednost upravljanja

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA