Šest najvećih internet prevara u ovoj godini! (FOTO) (VIDEO)

 
  • 2

Verujemo da ste mnoge od ovih fotografija i video snimaka već videli, a sada pgledajte kakva internet prevara stoji iza njih

Mnoge priče su tokom 2015. godine privlačile pažnju javnosti, širile se društvenim mrežama neverovatnom brzinom. Mnoge od njih bile su lažne, a imale su za cilj da podignu prašinu u javnosti. Pogledajte o kojima je reč. 

1. Kada je u nedavno Nepal pogodio razarajući zemljotres, fotografija autora Na Son Ngujena u roku od samo nekoliko dana postala je najšerovanija fotka na društvenim mrežama.

Nepoznata osoba je napisala da je četvorogodišnji brat pokušao da zaštiti dvogodišnju sestru od posledica prirodne katastrofe, ali istina je drugačija - fotografija je nastala još 2007. godine u jednom izolovanom selu u Vijetnamu.

Ista je fotka je prethodno kružila i s objašnjenjem da je u pitanju siročad iz Burme, ali ni to nije tačno.

2. Istu jačinu zemljotresa na društvenim mrežama stavio je u centar priče nadzorni snimak s bazena jednog hotela u Kathmanduu.

Snimak koji se poput požara proširio društvenim mrežama zaista je dramatičan, ali zapravo je nastao 2010. godine tokom zemljotresa u Meksiku.

3. Pažnju hiljade korisnika društvenih mreža privuklo je ove godine i neverovatno putovanje navodnog migranta koji je, prema priči, putovao od Senegala do Španije, beležeći svoje putovanje fotografijama na Instagramu.

Zbog neobičnih haštagova deo javnosti je posumnjao u prevaru, a pokazalo se da su bili u pravu. U pitanju je bila marketinška kampanja za jedan foto festival.

4. Nakon stravičnog pokolja u pariskom Bataklanu, društvenim mrežama je počela da se širi fotografija koja je navodno snimljena neposredno pre napada, s pozornice na kojoj su u tom trenutku nastupali "Eagles of Death Metal".

Foto: Facebook/ Eagles of death metal Foto: Facebook/ Eagles of death metal

Fotografija je podeljena sa službene Fejsbuk stranice EODM-a, ali je zapravo nastala tokom jednog ranijeg nastupa u Dablinu, a ne te tragične večeri.

5. Kada je nedavno muškarac u podzemnoj železnici u Londonu izbo trojicu ljudi, jedan od prolaznika je viknuo "nisi ti nikakav musliman" - i haštag je rođen.

Među brojnim fotografijama posebno se istakla ona s istim natpisom ispisanim na znaku za podzemnu, ali ispostavilo se da ona uopšte nije originalna. Natpis je naime nastao uz pomoć aplikacije.

6. Za kraj, tu je i famozni automobil za koga bi autori voleli da verujete kako ga je jedan razvedeni Nemac prepolovio u trenutku besa, kada su bivši supružnici svu imovinu morali da podele na pola.

Nakon što je video da je na Jutjubu pregledan više od 7 miliona puta, jedna firma je priznala da je u pitanju marketinška kampanja.

(Telegraf.rs/ Izvor: index.hr)

Video: Comtrade System Integracije prvi u regionu koristi naprednu OpenXDR platformu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA