Ovo je ta aplikacija uz pomoć koje ćete imati desetku iz matematike! (FOTO) (VIDEO)

  • 12

Hrvatska aplikacija PhotoMath zaludela je svet. Reč je o aplikaciji koja će skeniranjem matematičke jednačine za samo nekoliko sekundi izbaciti rešenje, ali i korake kako se do njega došlo.

Idealno za sve one koji "kubure" sa matematikom.

Za sada je PhotoMath dostupan za iOS i WindowsPhone, a u planu je naravno i Android verzija. Njen koncept nam se veoma dopao, pa smo stoga odlučili i da je isprobamo. I pre nego što smo krenuli sa korišćenjem, susreli smo se sa jednim problemom. Naime, ona može skenirati samo ištampane matematičke probleme, jer ljudski rukopis uopšte ne prepoznaje, barem za sada.

Kada smo jednačinu ištampali na papir, pokrenuli smo aplikaciju očekujući magiju. Kao što tvrde njeni tvorci, PhotoMath će za samo par sekundi izbaciti tačno rešenje jednačine, ali i korake kako se do njega došlo.

Klikom na dugme "Steps" pojaviće se koraci koji su doveli do rešenja.

Skenirane jednačine moguće je sačuvati za kasnije korišćenje.

Jedino o čemu morate da vodite računa jeste da se jednačina nađe tačno unutar obeleženog pravougaonika, jer ukoliko vam se ruka pomeri i neki broj izađe iz obeleženog polja, može se desiti da dobijete potpuno drugo rešenje.

Naša jednačina bila je 9x - 7 = 13 - 4x. Kao što vidite, rešenjem se dobija razlomak 20/13. Ukoliko nema dovoljno svetla, po potrebi je moguće uključiti i blic.

PhotoMath je privukla pažnju svetske javnosti, a posebno đaka i studenata koji pomoću ove aplikacije mogu olakšati matematičke jednačine, pa čak i varati na testovima. Ipak, s obzirom da je mobilni telefon zabranjen na svakoj proveri znanja preporučujemo da vam ova aplikacija posluži samo kao pomoć ukoliko se "zapetljate" sa nekom nepoznatom.

Ukoliko imate iPhone, iPad ili neki Windows Phone uređaj, ovu aplikaciju možete preuzeti OVDE.

Pogledajte video:

Najnovije vesti iz sveta kompjutera, igrica, mobilnih telefona, gedžeta možete pratiti i na našoj Facebook stranici!

(Telegraf.rs)

Video: Zavirili smo u srce Zero Tenacity tima: Gejming na sasvim novom nivou

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • pera

    31. oktobar 2014 | 01:10

    Ko ne zna da resi jednacinu ne treba ni da ide u skolu... Jos jedna pljuca u facu za decu koja zele nesto da nauce i trude se..

  • Mile

    31. oktobar 2014 | 11:03

    Dobra stvar za ucenike 2 razreda osnovne skole.

  • Vucko

    31. oktobar 2014 | 00:42

    Pola stvari ne podrzava :(

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA