Nasmejte se, Riot vas sluša!

 
 
  • 0

Moderne multiplejer igre imaju problema sa besnim igračima, ali da li je to nešto što može jednostavno da se iskoreni?

Kompanija je promenila uslove korišćenja njihove taktičke pucačine Valorant, a ova promena će im omogućiti da snimaju audio prijavljenih igrača. Snimljeni audio će proći kroz proces procene, ali na ovoj funkciji se još radi. Riot naglašava da će dobiti ”apsolutno minimalnu” količinu podataka od igrača, koji će se isključivo koristiti za procenu ponašanja i koja će biti obrisana nakon toga. Baš lepo od Riot-a, ali dok se lično ne uverite u ovo, mislim da je naivno razmišljlati da niko neće iskoristiti vaše podatke.

Iako su prilično jasno objasnili da nikad neće prisluškivati komunikacione sisteme igrača, vest je ipak podelila zajednicu. Mnogi se brinu za svoju privatnost, jer znaju da su kineske kompanije ranije bile optužene za skupljanje korisničkih informacija, dok druga grupa sa radošću dočekuje ove izmene. Niko ne želi da kaže da su loše ponašanje i verbalne pretnje dobra stvar, ali ako ste se nekada takmičili u nekom sportu, ili bilo kojem takmičenju, jasno vam je da su tenzije uvek prisutne jer takmičari ulažu maksimalne napore a tu je i adrenalin.

Pandemija je donela ogroman broj novih gejmera i trenutno imamo sudar starih i novih generacija. Igračima koji već više od deceniju igraju multiplejer igre poznata je atmosfera u kompetitivnim igrama i verovatno su čuli čitavu lepezu uvreda do sad, ali novi igrači dolaze u ovaj svet misleći da je ovo način da se totalno isključe iz realnosti. Moram nažalost da vas obavestim da u multiplejer igrama ne možete da pobegnete od ljudske psihe. Srešćete se sa sličnim karakterima koji muče radnice na šalterima, voze bezobzirno i slične frustrirajuće stvari, koje, koliko god nama bilo to teško da priznamo, su ljudske karakteristike.

Dok se bavimo pitanjem lošeg ponašanja, u taktičkim pucačinama ima više varalica nego ikad, ali to izgleda nije primarni problem. Kompanije hoće što više da zarade novca i privuku igrača, a Riot posebno želi da se baš svakome svidi. Mehanike u nekada veoma zahtevnim igrama postaju sve jednostavnije, zajednice su ko zapete puške i čekaju samo da se neko oklizne da bi ga razapeli, a ”gejmeri” misle da je korporacija njihov najbolji prijatelj i čitav svoj karakter baziraju na osnovu proizvoda koje kupe ili koriste. Zar nemamo više sličnosti sa drugim igračima? Zar smo toliko psihički krhki da je jedan agresivan komentar dovoljan za dečji tantrum?

Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA