![OSEG_Srbija_d2 OSEG_Srbija_d2](https://xdn.tf.rs/2024/10/24/osegsrbijad2-670x447.jpg)
Srbija savladala Argentinu na Studentskim Esports Igrama: Idemo u polufinale!
Danas je počela plej-of faza Studentskih Esports Igara, velikog međunarodnog događaja u Sočiju koji je ugostio reprezentacije iz čak 16 država širom sveta. Od 23. do 25. oktobra, najbolji Dota 2 timovi će se takmičiti za nagradni fond od 50.000 dolara, uključujući Srbiju.
Posle veoma uspešne grupne faze, Srpska Dota 2 reprezentacija je imala fenomenalan debi u plej-ofu, savladavši Argentinu sa rezultatom 2-0. Naš sledeći protivnik će biti Kazahstan ili Mongolija u duelu koji počinje u 14:00 časova. Bez obzira na rezultat, takmičenje nastavljamo sutradan.
![open_esports_student_games_2024_dota_2_srbija_d2_4 open_esports_student_games_2024_dota_2_srbija_d2_4](https://xdn.tf.rs/2024/10/24/openesportsstudentgames2024dota2srbijad24-460x0.jpg)
Naši momci su započeli takmičenje iz grupe B, gde su se suočili sa sedam drugih reprezentacija. Ako izuzmemo poraz protiv Rusije, Miksa, Chodex, fonqu, miniorc00 i cvoja su odigrali besprekornu igru, savladavši sve ostale ekipe u grupi. Grupe smo završili sa ubedljivim rezultatom 6-1 i time obezbedili plasman u upper bracket plej-ofa.
Za srpsku Dota 2 reprezentaciju nastupaju:
- Mihajlo “Miksa” Jovanović
- Danilo “Chodex” Popović
- Stevan “fonqu” Đurović
- Kosta “miniorc00” Stankovski
- Vojislav “cvoja” Majstorović
Prenos mečeva možete gledati na ovom linku.
Video: Ciklon nad Jadranom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.