Eksperiment na granici zakona: Mini kamionet pretvoren u raketu sa mlaznim motorom

N. M.
N. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Jedan od najneobičnijih eksperimenata na YouTube-u upravo je privukao milionski auditorijum – američki Jutjuber Kodi Detvajler odlučio je da unapredi Hondin mini kamionet Acty mlaznim motorom, transformišući vozilo od skromnih 30 konjskih snaga na neverovatnih 5.000 KS.

Mini kamioneti poznati kao "kei kamioni" ili "keitora" u Japanu važe za vrlo praktične zbog svoje veličine i prilagodljivosti uskim ulicama, ali Detvajler je ovom "kei" modelu dao novu dimenziju.

Kamionet, u svojoj originalnoj verziji dizajniran za laganu dostavu na azijskim ulicama, bio je prilagođen brzini od samo 50 km/h. Međutim, zahvaljujući Detvajlerovom entuzijazmu i njegovoj opremi, vozilo je sada sposobno da postigne brzine preko 120 km/h. Ovaj neobični projekt je snimljen i postavljen na YouTube kanalu WhistlinDiesel, gde je video ogradnje i test vožnje dostigao gotovo 5 miliona pregleda.

Vatrogasci su se uskoro uključili u ovu priču i savetovali Detvajlera da ne koristi tako prerađeno vozilo na javnim putevima, upozoravajući na rizike koje ovakva nadogradnja nosi. Iako projekt nije usmeren na svakodnevnu vožnju, privukao je pažnju javnosti i pokazao kako čak i najjednostavniji kamioneti mogu biti transformisani u vozila sa impresivnim performansama, čak i ako se ne radi o bezbednom eksperimentu za uobičajene uslove vožnje.

Detvajlerova avantura je pokazala ne samo kreativnu snagu tehnoloških entuzijasta, već i opasnosti s kojima se suočavaju kada prelaze granice mogućnosti svojih vozila.

(Telegraf.rs)

Video: Srpska zastava se vijori u Njujorku, poznata novinarka istrčala najslavniji maraton!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA