Ima li budućnosti za "fosilce": Kombinovanjem benzina i dizela do čistijeg i efikasnijeg goriva?
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Zoka
To je već Mazda uradila sa svojim Skyaktive X motorima. Samo sto su ti motori dosta lenji bez Turbo
Žuvadin
Sutra idem da točim pola benzin pola nafta pa da vidim i to čudo.
Boki
Gradovi bez emisije co2 su obična utopija jer proizvodnja struje koja napaja te "ekološke" gradove truje sredinu van njih, a jedan vazduh dišemo svi, zar ne? Gde je proces izgradnje tih gradova, gde su druge aktivnosti, priprema hrane, odlaganje otpada, grejanje, hlađenje, industrija? Čak i sve to da izbace van grada ni tada neće biti sa nultom emisijom jer i ljudi disanjem emituju co2, rostiljaju, puše, izbijaju požari, a i veliki prenos podataka putem interenta emituje co2. Do čega dolazimo? Nulta emisija co2 nije prirodna sredina gde se odvija život, co2 mora da se emituje, a njegov balans može održati samo biljni svet, najviše drveće jer ga apsorbuje velika zelena masa. Možda bi smanjenje planinskih vrhova koji su pregrada za oblake ka Africi spasilo, ne samo planetu, nego i ljude koji tamo gladuju. Nije moguće, zar ne? Naranvo da je moguće, ako danas počne rušenje za 200 - 300 godina Afirka će biti ponovo raj na zemlji gde buja zelenilo. Prašume i džungle su pluća planete Zemlje, ostavite se više motora, to što radite su gluposti, gradite šume, a ne ekološke gradove.